Záhadná klauzule v Haalandově smlouvě svědčí o tom, že útočník neplánuje v City zůstat dlouho

Záhadná klauzule v Haalandově smlouvě svědčí o tom, že útočník neplánuje v City zůstat dlouho

Manchester City je sice už vrcholnou fotbalovou destinací, ale jen u ní Erling Haaland zůstat neplánuje.

Talentovaný útočník s norskými kořeny se od léta oficiálně stane posilou anglického celku z modré části Manchesteru, kde bude Pepovi Guardiolovi dělat útočníka číslo jedna.

Na oko to vypadá, že Citizens získali posilu, která je zabezpečí na dobrých deset let, jenže jak se nyní ukázalo, zdaleka tomu tak vůbec být nemusí.

Erlingův otec, který po smrti agenta Raioly převzal větší zodpovědnost za služby svého syna, vyjednal s anglickým gigantem podmínku týkající se dřívějšího odkupu.

Norský snajpr má ve smlouvě výstupní klauzuli v celkové výši 150 milionů eur, která může být aktivována po dvou letech v klubu – tedy od sezony 2024/25.

Kdo pozorně monitoroval celou Haalandovu přestupovou ságu, tomu jistě neuniklo, že měl k hráčově podpisu nejblíže Real Madrid. Ten ovšem z dohody vycouval hlavně proto, že má Erling dlouhodobé potíže s kotníkem, s nímž možná bude muset na operaci.

Zmíněná operace by hráče vyřadila na dobrého půl roku ze hry. A jelikož v Bílém baletu nyní úřaduje Karim Benzema, jehož ještě doplní Kylian Mbappé, není o další ofenzivní posilu na Santiagu Bernabeu nouze.

Co ovšem není teď, to dozajista bude jinak za dva roky. I proto Erlingův otec doslova naléhal, aby smlouva jeho syna zahrnovala klauzuli ohledně případného dřívějšího odkupu.

Zdroj: Fabrizio Romano

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.