Holeš předčil Hložka i Staňka. Překvapilo mě to, nemáme titul, ani na hřišti nemám ani taková čísla, říká univerzál Slavie

Holeš předčil Hložka i Staňka. Překvapilo mě to, nemáme titul, ani na hřišti nemám ani taková čísla, říká univerzál Slavie
OBSAHUJE OHLASY

Nejlepším hráčem této sezony Fortuna ligy byl zvolen Tomáš Holeš ze Slavie. Defenzivní univerzál uspěl v hlasování trenéru, kapitánů jednotlivých týmů a vybraných novinářů před sparťanem Adamem Hložkem a brankářem Plzně Jindřichem Staňkem.

„Ta cena by se mi jednoznačně přebírala daleko líp, kdybychom měli titul nebo kdybychom aspoň byli (před dnešním závěrečným kolem) ještě ve hře. Takhle je to takové hořčejší. Určitě bych to za titul vyměnil,“ sdělil Holeš v online rozhovoru s novináři, jehož slova publikoval zpravodajský web ČTK.

Ocenění pro nejlepšího hráče nečekal. „Jednak nemáme titul a jednak nejsem zase tak výrazný na hřišti. Nemám tuhle sezonu třeba taková čísla, jako jsem měl minulou. Takže mě to překvapilo,“ konstatoval devětadvacetiletý univerzál.

Slavia mohla dosáhnout na čtvrtý titul v řadě. „Pořád to vstřebávám, mám to pořád v hlavě. Myslím na to, třeba i když jdu spát. Před spaním si přemílám v hlavě, co by a kdyby. Ještě to nějaký čas potrvá, než to dostanu z hlavy,“ líčil český reprezentant.

Holeš zároveň připustil, že se Slavii nevyvedla nadstavba. „Myslím, že nám tolik nefungovala defenzivní činnost, dostali jsme dost gólů. A když už jsme vedli, kolikrát jsme dostali gól a remizovali. Nezvládli jsme to dohrát třeba na 1:0 jako minulou sezonu. A hlavně jsme nezvládli vzájemné zápasy s Plzní. V nich jsme dvakrát vedli, mohli jsme získat šest bodů. Místo toho jsme dvakrát zremizovali. Tam bych viděl hlavní důvody,“ vyhodnocoval rodák z Poličky.

Zdroj: ČTK, ceskenoviny.cz