Plzeň bude muset hledat nového kanonýra. Nejlepší útočník ligy Beauguel zřejmě Viktorii opustí

Plzeň bude muset hledat nového kanonýra. Nejlepší útočník ligy Beauguel zřejmě Viktorii opustí

Francouzský útočník Jean-David Beauguel se rozhodl, že v létě opustí mistrovskou Plzeň. Podle trenéra Viktoriánů Michala Bílka třicetiletý kanonýr s klubem neprodlouží smlouvu.

Beauguel je rodákem ze Štrasburku. V České republice nastartoval kariéru v roce 2014 v pražské Dukle, odkud po třech letech zamířil do Zlína, kde zůstal pouze jednu sezonu, než si ho vyhlédla Plzeň.

Se Zlínem vyhrál v sezoně 2016/17 Český fotbalový pohár a následně i Česko-slovenský Superpohár. S Plzní pak ovládl v této sezoně Fortuna ligu. Navíc byl vyhlášen nejlepším útočníkem i cizincem české nejvyšší soutěže.

Beuguel se pravděpodobně bude stěhovat jinam. „Mým zájmem je, aby tu Bogy zůstal, ale co jsem slyšel od něj, tak se definitivně rozhodl, že u nás pokračovat nebude a půjde někam jinam,“ neskrýval zklamání trenér Bílek, jehož slova vyšla na webu sport.ceskatelevize.cz.

Útočník během angažmá v ČR opakovaně čelil rasistickým urážkám od fanoušků a už loni v létě konstatoval, že na západě Čech nový kontrakt nepodepíše. Západočeský klub zatím odchod oficiálně nepotvrdil.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz