Chtěli jsme trofeje a nemáme ani jednu, tuhle sezonu jsme nezvládli, truchlil po prohraném derby Hovorka

Chtěli jsme trofeje a nemáme ani jednu, tuhle sezonu jsme nezvládli, truchlil po prohraném derby Hovorka
OBSAHUJE OHLASY

Poslední utkání a také poslední derby v sezoně se sešívaným nevyvedlo. Celkově se Slavii v nadstavbě příliš nedařilo, a to se podtrhlo i u domácí prohry proti Spartě.

„Hodnocení zápasu pro nás není úplně veselé. Doufali jsme, že se se sezonou rozloučíme úspěšně. To se nám bohužel nepovedlo a mrzí nás to,“ komentoval utkání pro klubový web slavia.cz Hovorka.

Nadstavba byla pro Slavii tentokrát strašákem. „Teď jsme měli v kabině proslov, ještě budeme hledat důvody, proč se to stalo. Nepodařil se nám vstup s Hradcem, potom zápas s Plzní, který určil ráz dalších zápasů. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Pak už to byla spíš deka a teď se to podtrhlo,“ pokračoval zkušený obránce.

Slavia je letos bez trofeje. „Když to vezmu ze svého pohledu, tak jsem šťastný, že jsem se mohl vrátit a byl jsem zdravý. Jsem rád, že můžu být s kluky na hřišti a zapojovat se do těchhle zápasů. Jako klub jsme chtěli trofeje a nemáme ani jednu, takže si musíme na rovinu říct, že jsme tuhle sezonu nezvládli. Nechci všechno hatit, Evropa byla úspěšná a pak se to odvinulo do toho konce,“ líčil někdejší hráč i pražské Sparty.

Týmu musí být houževnatější. „Být asi hladovější v nejdůležitějších momentech. Bohužel se to potvrdilo v nadstavbě. Základní část jsme myslím zvládli, i když už tam byly nějaké náznaky, které nás doběhly v nadstavbě. Nebyla to otázka jednoho zápasu, ale šlo to dolů postupnou cestou,“ dodal Hovorka pro web slavia.cz.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.