Hložek to lépe trefit nemohl, pokud odejde, Sparta bude muset možná hrát s jiným rozestavením, říká Horňák

Hložek to lépe trefit nemohl, pokud odejde, Sparta bude muset možná hrát s jiným rozestavením, říká Horňák
OBSAHUJE OHLASY

Hložek parádním gólem z přímého kopu ve 303. derby rozhodl o tom, že klíč od Prahy se vrací na Letnou. Sparta vyhrála tři ze čtyř derby v tomto ročníku.

Výhra v derby je zasloužená. „Myslím si, že jsem takové vítězství potřebovali. Hlavně z psychického hlediska, kdy jsme prohráli poslední dvě utkání a řekl bych, že psychika hrála obrovskou roli. Utkání bylo vyrovnané. My jsme hráli velmi organizovaně a přesně to, co jsme chtěli. Díky druhému gólu je naše vítězství zasloužené,“ konstatoval pro klubový web sparta.cz trenér Sparty Michal Horňák.

O vítězství rozhodl z přímého kopu Adam Hložek. „Vzhledem k tomu utkání, které nás čeká, jsme standardní situace vůbec nenacvičovali. Byli tam tři hráči a výběr jsme nechali na nich. Vybral si to Adam a trefil to úplně fantasticky. Já jsem stál v krásném úhlu trajektorie míče. Musím říct, že lépe to snad ani trefit nešlo,“ chválil svého svěřence trenér.

„Pokud by Adam odešel, tak se musí najít náhrada. To bude za Adama těžké. Sparta bude muset možná hrát jinak, s jiným rozestavením. Bude muset obrovskou Adamovu sílu nahradit jiným hráčem, a to nebude jednoduché,“ pokračoval rodák ze Vsetína pro Sparta TV.

Ve finále poháru bude kvůli červené kartě chybět Wiesner. „Je to problém, Wiesy patřil do zákalní sestavy a hrál velmi dobrý zápas. Na druhou stranu, my si poradíme. Máme hráče, kteří jsou na tomto postu zvyklí hrát. Problém je v tom, že hráč takovou kartu nesmí dostat. V přípravě na zápas jsme říkali, že základ je nedostat červenou kartu, protože se to přenáší do poháru,“ dodal někdejší obránce na webu sparta.cz.

Finále poháru: Slovácko-Sparta a baráž o F:L. Finále EL: Frankfurt-Rangers, závěr Premier League!

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.