Baráž? Bohemka to zvládne, spíš mám strach o Teplice, míní Švancara, jehož vyděsila slova Jarošíka

Baráž? Bohemka to zvládne, spíš mám strach o Teplice, míní Švancara, jehož vyděsila slova Jarošíka

Bohemians Praha 1905 budou bojovat o setrvání ve Fortuna:lize s celkem Slezský FC Opava, Teplice čeká v souboji o místo pod prvoligovým sluncem FC Sellier & Bellot Vlašim, což je druholigová farma Slavie.

"Bohemka to zvládne, ale spíš mám strach o Teplice. Teď jsem je viděl proti Pardubicím, které taky ještě mohly do baráže spadnout. Východočeši to dostali od Teplic gratis, ze strany domácích to bylo o ničem. Nehrálo osm hráčů, nevím, jestli je to dobře, když tým čekají existenční zápasy. Já raději hrál, než se díval na utrpení spoluhráčů," pronesl ve svém komentáři pro aktualne.cz exslávista.

Skláři ze Stínadel už čekají na výhru pět kol a opravdu nejsou zrovna v ideálním rozpoložení. "Určitě tahle prohra nepomohla k nějaké atmosféře, přitom do baráže bys měl jít v pohodě. Také vyjádření trenéra Jirky Jarošíka, jestliže neporazíme Vlašim, nemáme v lize co dělat, mě poněkud vyděsilo. Bacha na taková slova, to je špatně. Je potřeba mít trošku pokoru. Teplice jsou favority, ale Vlašim jsem viděl nejméně čtyřikrát. Je to kompaktní tým s ambiciózním trenérem a zajímavými hráči směrem do první ligy, kteří v ní skončí, ať postupem týmu nebo si najdou angažmá jinde. Teplice to budou mít složité," předpověděl na aktualne.cz známý tuzemský glosátor, jenž v současnosti marketingově pomáhá Zbrojovce.

A proč více věří klokanům, než právě žlutomodrým, kteří mají v kádru také řadu zkušených borců na čele s Grigarem a spol.? "Bohemka to podle mého zvládne. Hraje slušný fotbal, dostala se do potíží, protože nedávala góly, neproměňovala ani vyslovené tutovky. Kádr je solidní a zkušenější, než má protivník. Opavě bych to moc přál, hrával jsem tam, budou to nádherné zápasy, na obou bude vyprodáno, narazí na sebe dva tábory fanoušků. Ale o Bohemku se na rozdíl od Teplic nebojím," uzavřel na aktualne.cz někdejší forvard Interu Bratislava, jenž v Česku patří do Klubu ligových legend se 309 prvoligovými starty.

Baráž se hraje ve dnech 19. a 22. května.

Finále poháru: Slovácko-Sparta a baráž o F:L. Finále EL: Frankfurt-Rangers, závěr Premier League!

Zdroj: aktualne.cz