Čvančara? Provokace nebo pošťuchování k jeho hře patří, jinak není v zápase, tvrdí expert Brabec

Čvančara? Provokace nebo pošťuchování k jeho hře patří, jinak není v zápase, tvrdí expert Brabec

Jednadvacetiletý sparťanský forvard Tomáš Čvančara nasázel v doznívajícím soutěžním ročníku 18 soutěžních branek a má za sebou jednoznačně životní sezonu.

Ofenzivně laděný dlouhán s minulostí v Jablonci se zapsal do střelecké listiny také v posledním ligovém kole v Edenu proti Slavii.

Ve Vršovicích navíc nezaujal pouze vstřelenou brankou, ale také zapojením do defenzivní práce, kdy se se svými protihráči poctivě vracel z útoku až před vlastní šestnáctku.

V jeho případě šlo o ne až tak vídanou věc. "Proti Slavii musí dozadu pracovat i útočník – a Čvančara to předvedl naprosto skvěle," pochválil mladíka někdejší stoper obou slavných "S" Erich Brabec, jehož vyjádření nabídl iSport.cz.

Hráč, jenž dříve prošel i Vyšehradem, Opavou nebo právě Slavií, je navíc vyhlášený i provokacemi či nenápadným pošťuchováním v soubojích, čímž se snaží soupeře vyvádět z míry.

Exreprezentant pro to má pochopení. "K jeho hře to patří, jinak není v zápase," přidal na stránkách Deníku Sport bývalý asistent v Bohemians Praha 1905, podle nějž se naopak LK37 choval jako správný vůdce a lídr.

Dvanáctinásobný mistr Česka by mohl cestovat ke středečnímu finále MOL Cupu v Uherském Hradišti celkově dobře naladěn. Zakončit sezonu trofejí by se mu moc hodilo. "Je na Slovácka připravena," uzavřel na isport.blesk.cz pětačtyřicetiletý expert.

Mohl by se spoluhráč Hložka či Peška na Moravě přiblížit střelecké dvacítce? Aktuálně mu k oné metě chybí jen dva přesné zásahy...

Hanckův druhý pokus v Serii A? Na Letnou dorazila delegace z Turína...

Zdroj: isport.blesk.cz