Chorý se od Beauguela určitě mnoho naučil, nakoukal, jak to dělá, zmiňuje Švancara

Chorý se od Beauguela určitě mnoho naučil,  nakoukal, jak to dělá, zmiňuje Švancara

Pěknou sérii 18 zápasů bez porážky táhnoucí Plzeň se bude muset v letní přestávce poohlédnout po schopném útočníkovi, neboť ztratí třicetiletého Jeana-Davida Beauguela, jenž se stal nejlepším střelcem ligové sezony s devatenácti přesnými zásahy.

Podle experta Petra Švancary by ho však mohl na pozici útočníka čísla 1 klidně vystřídat i sedmadvacetiletý Tomáš Chorý, jenž má za sebou krátkou minulost v belgickém klubu Zulte Waregem.

Dvoumetrový odchovanec Sigmy v nedávno skončeném ročníku opět vyrovnal své dvě nejproduktivnější plzeňské sezony se šesti brankami a potřeboval k tomu 11 startů v základní sestavě a 1424 odehraných minut.

"Konec JDB velké oslabení nejen pro Viktorku, ale i pro celou ligu. Pro fanoušky. Ten borec dával vítězné góly, nesmírně důležité. I při proměňování penalt, což nebylo vůbec lehké. Většinou šel na ni za stavu 0:0 či 1:0, na Slavii v nastaveném čase dokonce vyrovnával. To není sranda. Spoluhráči se mohli na něj spolehnout. Ale chápu, že Plzeň se nachází v situaci prodeje, chtějí i ušetřit, navíc má nyní výbornou pozici pro dojednání krásné smlouvy třeba doma," napsal ve svém komentáři pro aktualne.cz člen Klubu ligových legend.

"Nabízí se, že ho nahradí Tomáš Chorý. Určitě se od něho mnoho naučil, nakoukal, jak to dělá. Ale Beauguel byl jeden z největších cizinců frajerů, který se v naší lize objevil. Proto hodinky na památku, poděkovat a budeme na tebe vzpomínat s úctou," pokračoval na konto plzeňských útočníků známý glosátor, který ve své bohaté hráčské kariéře prošel nejen Brnem, ale i Slováckem, Slavií nebo Viktorií Žižkov.

A kde vzít náhradu, aby v tom Chorý nebyl úplně sám? "Bojím se, že takový volný útočník neexistuje. Můžeme se bavit třeba o Almasim, ale Baník má takové ambice, že takového hráče nepustí. To by muselo být za velké peníze. Každopádně ale věřím Chorému. Možná budou muset sáhnout na Slovensko," uzavřel na portálu tn.nova.cz Švancara.

Na ofenzivní části soupisky už mimochodem západočeský celek jednoho zástupce našich východních sousedů má, a sice Mateje Trusu. Ten ale zatím na svou prvoligovou trefu na české půdě stále čeká a v jarní části byl ryzím náhradníkem s několika desítkami odehraných minut.

Slovácko-Sparta, Teplice - Vlašim, Real - Betis, Frankfurt-Rangers, Sassuolo - AC Milán i Limbovo finále

Zdroj: aktualne.cz