Ofenzivu Slavie by měl posílit slovenský reprezentant Róbert Boženík

Ofenzivu Slavie by měl posílit slovenský reprezentant Róbert Boženík

Slavia se musela po čtyřech letech dominance v první lize smířit s druhým místem, tudíž se předpokládá, že dojde k určitým personálním změnám. Její útočné řady by měla nově posílit perspektivní akvizice se zkušenostmi ze zahraničí. 

O branky by se měl v příští sezóně postarat slovenský reprezentant Róbert Boženík, který od roku 2020 patří nizozemskému Feynoordu. 

Dvaadvacetiletý útočník se v klubu kata pohárových nadějí Slavie, rychle etabloval, začal střílet důležité branky a vysloužil si obdiv fanoušků. Situace se však začala otáčet v jeho neprospěch. Po zranění se nedokázal vrátit do předešlé formy a v letošní sezóně nastoupil v nizozemské Eredivisie pouze do jednoho utkání.

Klub jej tak poslal v lednu letošního roku na hostování do druholigového německého Düsseldorfu.

V druhé nejvyšší německé soutěži se mu již dostalo většího herního vytížení. Boženík odehrál 20 utkání, ve kterých vstřelil 2 branky, je však nutné podotknout, že do většiny z nich nastoupil jako náhradník.

Působiště v Düsseldorfu by však mělo mít pouze krátkého trvaní. Podle informací holandského stránky 1908.nl, by měl nadějný slovenský reprezentant zamířit do Slavie na hostování s následnou opcí. Cena hráče se dle Transfermarktu odhaduje na 1,5 milionů eur.

Slavia Praha se sice může pyšnit nejlepším útokem v proběhnuvší sezóně, avšak dozajista ocení svěží vítr do svých plachet, který může rodák z Terchové přinést.

Zdroj:1908.nl.  transfermarkt.com