Frustrovaní sparťanští fanoušci zaútočili na klubový autobus

Frustrovaní sparťanští fanoušci zaútočili na klubový autobus

Neúspěch v lize, krach v poháru a k tomu všemu ještě řádění fanoušků. Středeční finále MOL Cupu mezi Slováckem a Spartou mělo dohru i mimo hřiště. Dle informací bezpečnostních složek, které byly poskytnuty webu iSport.cz, měla skupina kolem třiceti rozhořčených fanoušků Letenských atakovat klubový autobus.

Fanouškovský dav si myslel, že autobus převáží hráče, avšak mezi členy posádky byli kluboví zaměstnanci, naštěstí se nikomu nic nestalo.

Fotbalisté Sparty ve finále poháru, které se hrálo v Uherském Hradišti, zcela propadli, jak herně, tak i výsledkově.

Někteří z příznivců si svou zlost na Letenské vylili mna sociálních sítích, kde nešetřili ani s expresivními výrazy. Třicetičlenná skupinka však zašla ještě dále. Na zpáteční cestě zaútočila na autobus v klubových barvách. Za plného provozu na něj na dálnici nebezpečně najížděla a po krátké chvíli ho přinutila k zastavení.

Na nejhorší však nedošlo. Situace musela být krajně nepříjemná všem zúčastněným, naštěstí se však obešla bez fyzických projevů násilí. Rozbouřené emoce postupně uklidňovali členové autobusové posádky. Díky čemuž vše zůstalo jen u emotivní výměny názorů.

„Incident způsobený radikálními fanoušky na cestě z Uherského Hradiště byl za hranou toho, jak bychom měli řešit problémy. Fanoušci mohli zavinit dopravní nehodu při manévrech na dálnici, zároveň způsobili psychickou újmu zaměstnancům, kteří nemají s chodem A-týmu nic společného a do Uherského Hradiště jeli stejně jako naši příznivci fandit. Máme za sebou neúspěšnou sezonu, ale pronásledování klubových autobusů na dálnici a zastrašování není řešení a musíme se vůči tomu ostře vymezit,“ uvedla Sparta své stanovisko webu iSport.cz.

Autobus, který převážel hráče byl, jak je zvykem, doprovázen členy ochranky. Ti už do Prahy dorazili bez potíží.

Zdroj: iSport.cz.