Konec Balea v Realu je jistota. Jaká však čeká velšskou superhvězdu budoucnost?

Konec Balea v Realu je jistota. Jaká však čeká velšskou superhvězdu budoucnost?

Gareth Bale je zvláštní postavou v centru evropského fotbalu. Letos v létě mu končí lukrativní smlouva na Santiago Bernabeu, čímž bude ukončena i jeho devítiletá španělská štace.

Bale zažil v Madridu spoustu radostí, jeho branky nejednou rozjásali celý stadion, avšak to je již dávnou minulostí. Vztahy ochladly a nepomohlo tomu ani Garethovo prohlášení, „Nejdříve Wales, pak golf a nakonec Madrid". Jeho konec ve španělském hlavním městě nikdo oplakávat nebude. Jeho další budoucnost není jistá. Smlouva na Bernabeu mu končí, avšak zvěsti, o dalším působení rodáka z Cardiffu, se rojí neustále. 

Když se šířily v dubnu zvěsti o Baleově budoucnosti byl manažer Cardiff City Steve Morison skálopevně přesvědčen, že neexistuje žádná možnost Baleova návratu domů.

Dokud mi někdo nezavolá a neřekne, že je tato možnost je reálná – neuvěřím."

Nyní však Baleův agent Jonathan Barnett zasel semínka naděje. Odmítl totiž vyloučit možnost, že se velšský reprezentant vrátí domů.

Tato naděje, by však mohla být ušlapána pod kopyty Baleových platových požadavků, avšak i této tezi Barrnet kontruje.

„To, co Gareth dělá dál, není o penězích. Bude to pouze o tom, co chce dělat v této fázi své kariéry, a kde chce působit. Cardiff má spoustu plusů.  Gareth pochází z Walesu, jeho rodina také. Z osobního hlediska by jej to mohlo zaujmout. Ale zdůrazňuji, že mluvím já, toto jsou moje názory, ne Garethovy," uvedl Barrnet pro Wales online.

Bale by se mohl stále s Walesem kvalifikovat na Mistrosvství světa 2022 v Kataru a vypadá to, že možnost reprezentovat svou zemi, a zároveň hrát za Bluebirds zatím zůstává stále živá.

Mourinho míní, že od trenérů Manchesteru United již nikdo trofeje neočekává

Zdroj: talksport.com, walesonline.co.uk