Manažer Crystal Palace Vieira po zápase nakopnul provokujícího fanouška

Manažer Crystal Palace Vieira po zápase nakopnul provokujícího fanouška

Manažer Crystal Palace Patrick Vieira se po čtvrtečním utkání anglické ligy dostal do konfliktu s fanouškem Evertonu. Podle televizních záběrů ho nakopnul.

Crystal Palace v Goodison Parku neudržel vedení 2:0 a prohrál 2:3. Everton si tak zajistil záchranu a po utkání, proto na trávník vtrhli slavící fanoušci. Jeden z nich Vieiru provokoval, nicméně francouzský mistr světa a Evropy si to nenechal líbit.

Vieira se nejprve snažil hřiště, co nejdříve opustit, to mu však nebylo umožněno. Zmíněný příznivec Toffes mu před obličejem mával telefonem a nechtěl jej nechat odejít. Dle uniklého videa, mu poté kouč Eagles vytrhl mobil z rukou, načež jej poslal kopem k zemi. Poté opustil hrací plochu.

Případ už začaly vyšetřovat místní policie a Fotbalová asociace. "Společně s Evertonem shromažďujeme dostupné záběry z bezpečnostních kamer a hovoříme se svědky," uvedla policie hrabství Merseyside. Příznivci Evertonu vběhli při utkání s Crystal Palace na trávník hned dvakrát. Poprvé po vítězné brance Dominica Calverta-Lewina v 85. minutě a poté po závěrečném hvizdu.

I přes nepříjemný incident se Vieirovy dostalo, jak podpory ze stran fanoušků na sociálních sítích, tak i od trenéra Evertonu Franka Lamparda. "Soucitím s Patrickem," uvedl anglický trenér na pozápasové tiskové konferenci.

K podobnému incidentu navíc došlo v Anglii už podruhé během týdne. Fanoušci vnikli na trávník i po odvetě semifinále play off druhé ligy mezi Nottinghamem a Sheffieldem United.

Jeden z fanoušků domácího týmu, který vypadl po penaltách, na trávníku udeřil hlavou kapitána Sheffieldu Billyho Sharpa. Výtržník za to byl odsouzen k 24 týdnům vězení a desetiletému zákazu vstupu na fotbal.

Šport.sk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.