Arsenal je pod tlakem. Hvězda týmu podepíše novou smlouvu, avšak pod jednou podmínkou..

Arsenal je pod tlakem. Hvězda týmu podepíše novou smlouvu, avšak pod jednou podmínkou..

Arsenal je pod tlakem, aby do nové smlouvy, kterou plánuje nabídnout Bukayovi Sakovi, začlenil i klauzuli o uvolnění, přičemž formální jednání s jeho zástupci by měla začít na konci sezóny.

Sakovi do konce smlouvy zbývají ještě dva roky, jelikož má Arsenal právo na automatické prodloužení o dalších 12 měsíců, avšak vedení Gunners by si svůj klenot rádo pojistilo na mnohem delším dobu, čímž by zároveň odehnalo potenciální zájemce. Okolo Saky již dříve tančil Bílý balet, či Liverpool.

Saka tvrdí, že je v Arsenalu šťastný, přičemž má i dobrý vztah s trenérem Mikelem Artetou, který dává prostor na hřišti i dalším mladým hráčům, nicméně sní i o Lize mistrů.

Ta se Arsenalu, po dvou porážkách v řadě, vzdálila, šanci na působení v milionářské soutěži stále mají, avšak situaci již netřímají ve svých rukou.

Anglické kluby, ve smlouvách svých hráčů, klauzuli o uvolnění obvykle nepoužívají.

Na Severu Londýna, však možná budou muset udělat výjimku, pokud nechtějí o svého odchovance přijít. Ten v dresu A týmu nastupuje od roku 2019. Za to období se vyprofiloval v jednoho z nejlepších hráčů Gunners.

Momentální Sakova hodnota se odhaduje na 65 milionů eur.  V současné sezóně nastoupil do 42 zápasů, ve kterých si připsal 12 branek a 6 asistencí.

Zdroj: tribalfootball.com