Xavi: Ekonomická situace stále není růžová. Snažím se ale dívat dopředu a pracovat s tím, co jsem zdědil

Xavi: Ekonomická situace stále není růžová. Snažím se ale dívat dopředu a pracovat s tím, co jsem zdědil

Barcelona může nakonec hodnotit končící sezónu lépe, než se na podzim vlastně zdálo. V Lize mistrů sice neudělali díru do světa a v La Lize jim Real Madrid ujel o parník, ale svěřenci kouče Xaviho vykazují na jaře progres. Katalánský gigant, který se ještě před pár měsíci zmítal v herní i ekonomické krizi, se pomalu nadechuje k nové kapitole, jež by mohla být úspěšná.

Finanční možnosti Barcelony jsou omezené, a proto během léta na hráčském trhu nepodnikne žádný výrazně nákladný příchod. To však nebrání Xavimu chytře rozehrát partii a vsadit především na tváře, kterým třeba končí v klubech smlouvy.

„Barcelona si v tuto chvíli nemůže dovolit největší hvězdy na trhu. Je to holý fakt. Ekonomická situace je taková, jaká je. Nejsme nyní schopni podepsat jména jako Haaland či Mbapéé. Musíme se naučit pracovat s tím, co jsme zdědili, ale zároveň se nedívat jen zpět, ale hlavně dopředu,“ nechal se slyšet Xavi.

Otázky novinářů na tiskové konferenci směřovali také k možnosti, že by na Camp Nou zamířil polský kanonýr Robert Lewandowski. Samotný hráč by se zřejmě přesunu nebránil, ale v Mnichově je vázán ještě rok trvající smlouvou.

„Samozřejmě je možnost, že by mohl přijít. On sám to vlastně řekl i veřejně. Mohu prozradit, že jednání probíhají, ale jednoduché to nebude, neboť má stále kontrakt s Bayernem,“ dodal kouč Barcelony.

Zdroj: goal.com