Hancko: Odchod pro mě není priorita, ale vylučovat ho nebudu, když budu cítit, že to má smysl

Hancko: Odchod pro mě není priorita, ale vylučovat ho nebudu, když budu cítit, že to má smysl

Pražská Sparta hodnotí uplynulou sezónu jako nevydařenou, neboť selhala v lize i finále MOL Cupu. Letenský tým se musí co nejdříve z nezdaru oklepat a začít se připravovat na novou, do které vběhne pod taktovkou nového kouče. K dispozici by měl být i slovenský reprezentační obránce Dávid Hancko, přestože je jeho jméno spojováno se zájmem ze zahraničí.

Poslední zápas sezóny pro jeho tým nedopadl dobře, přestože se blýskl parádním gólem. Trofej ve finále MOL Cupu nakonec získalo Slovácko a Sparta tak podtrhla další bídnou sezónu. „Byla neúspěšná. Titul nemáme, skončili jsme v nejvyšší soutěži třetí, domácí pohár jsme také nevyhráli. Odehráli jsme sice i dobré zápasy, ale hodně mrzí ty nepovedené. Z ryze osobního hlediska jsem alespoň rád, že se mi ve větší míře vyhýbala zranění a mohl jsem odehrát hodně zápasů v domácí lize, evropských pohárech i v tom domácím,“ nechal se slyšet slovenský legionář v rozhovoru pro Sport.cz.

Frustrace fanoušků se stupňuje a objevují se i incidenty, které už jsou za hranou. „Chápu je. Samozřejmě Sparta si vždy klade nejvyšší cíle, a my jsme žádný nenaplnili. To si uvědomujeme a opravdu nás to mrzí. Věřili jsme, že o titul budeme bojovat do posledního kola nadstavby a získáme MOL Cup. Bohužel se nepovedlo ani jedno,“ pokračoval čtyřiadvacetiletý obránce.

Sparta věří, že s ním může počítat i v další sezóně, ale v létě bude čelit nájezdům ze zahraničí. „Ve Spartě jsem spokojený, poznal jsem tu několik celoživotních přátel. A Praha je místo, kde chceme s rodinou žít. Odchod pro mne není priorita. Ale nic nevylučuji, pokud to zdraví dovolí, a budu cítit, že na to mám, proč to nezkusit. Čas řešit, co bude dál, přijde v létě,“ dodal Hancko.

Zdroj: sport.cz