Sešívaní si mnou ruce. Kolik připutovalo do klubové pokladnice milionů za Musu?

Sešívaní si mnou ruce. Kolik připutovalo do klubové pokladnice milionů za Musu?

V Edenu si rozhodně nemohou stěžovat na obchod, který učinili v případě čtyřiadvacetiletého chorvatského útočníka Petara Musy. Rodák ze Záhřebu za sešívané prakticky nic neodehrál, přesto se dokázal královsky prodat do Portugalska. Boavista uplatnila opci na přestup a následně jej obratem prodala do Benfiky Lisabon. Klub z Vršovic na tom vydělal až 100 milionů korun.

V Boavistě se Musa rozkoukal poměrně rychle a dokázal upoutat slavnou Benfiku, která skončila v lize třetí a čeká ji kvalifikace Ligy mistrů. Příchod někdejší tváře Slavie již potvrdila na svém webu. „Petar Musa, který na konci srpna zamířil ze Slavie do Boavisty, splnil klauzuli o deseti vstřelených brankách obsaženou ve smlouvě a původní hostování se tak změnilo v přestup,“ zaznělo skrze informace na Slavia.cz.

„Musa v probíhajícím ročníku Primeira Ligy nastoupil do 27 střetnutí, odehrál 2312 minut, hned jedenáctkrát skóroval a tím aktivoval klauzuli obsaženou ve smlouvě. Přesto svou další budoucnost s Boavistou nespojí, již nyní je dohodnuto, že dále přestoupí do Benfiky Lisabon. To pro Slavii znamená další příjem z podílu na dalším přestupu,“ dodávají sešívaní.

Musa se slavnému portugalskému klubu upsal na pět let. Slavia utržila za jeho odchod do Boavisty přibližně 74 milionů korun a další miliony na sebe nenechaly dlouho čekat, neboť je český klub získal za podíl z následného přestupu. Chorvatského legionáře čeká nejspíše zářná budoucnost a taktéž se již dočkal pozvánky do národního výběru pro červnové zápasy v Lize národů.

Zdroj: sport.cz