Krmenčík může být naštvaný jen sám na sebe: Měl jsem si dát delší volno, ne začít hned zhurta. Už mi není osmnáct

Krmenčík může být naštvaný jen sám na sebe: Měl jsem si dát delší volno, ne začít hned zhurta. Už mi není osmnáct

Jeden z nejtěžších ročníků více než dekádu trvající kariéry? Pro bojovného forvarda Michaela Krmenčíka, jemuž to ve vršovickém Edenu nevyšlo, nepochybně.

"V hlavě a z hlediska celkového nastavení to byla jedna z nejtěžších sezon. Ze začátku ve Slavii jsem byl dvakrát zraněný. Měl jsem dvakrát trhlinu ve svalu, to můžu být naštvaný akorát sám na sebe. Pak se to vyvíjelo dál. Po Euru jsem si měl určitě dát delší volno, než do toho skočit takhle po hlavě. Začít lehkými tréninky, ne hned běhat kilometry a dlouhé časové úseky. Poučil jsem se z toho. Dát si víc lehčích tréninků a do přípravy se zapojit zvolna, ne začít hned zhurta. Už mi není osmnáct. Sám jsem to tak chtěl, abych nic nezanedbal. Pak z toho vznikla trhlina ve svalu, to se hojí měsíce. Doháněl jsem rozjetý vlak během sezony a bylo to takové nemastné neslané," neměl problém přiznat na portálu iSport.cz bývalý útočník Dukly či Plzně s pětatřiceti mezinárodními starty.

V Edenu přitom majitel tří českých titulů, jenž stále patří belgickým Bruggám, úplně bezzubý nebyl a 466 minut poskytnutého herního času se mu podařilo přetavit ve čtyři branky a čtyři gólové asistence. S ohledem na to, že se Fortuna:liga zastavila na pětatřiceti kolech, je to však slabé číslo a hráč, který v české nejvyšší soutěži debutoval před více než 11 lety, si jednoduše nevysloužil plnou důvěru realizačního týmu.

"Za to, co jsem tam odehrál, mám celkem dobrá čísla. Důvěru mám rád jako každý hráč. Trenéři ale všechno po mých zraněních vyhodnotili jinak. Vždycky jsem měl za sebou lidi, kteří ve mě věřili a věděli, co ve mně je. Hlavně pan Šádek. Věděl, že když nedám dva zápasy gól, tak ten třetí dám hattrick. Chodil za mnou, ať jsem v klidu, třeba po těžkém zranění v Plzni to bylo vidět. Uzdravil jsem se, za půlku sezony dal sedm gólů a šel do Brugg. Potřebuju mít někoho za sebou, kdo je takový můj táta, to pan Šádek v tu dobu byl. To mi v hlavě pomůže, když vím, že za mnou někdo stojí," pokračoval na stránkách Deníku Sport hráč, jenž v lize naposledy naskočil na začátku února a od té doby se v ní neobjevil.

Po vyléčení kotníku nyní devětadvacetiletý exreprezentant tvrdě pracuje, aby do příštího angažmá vkročil pravou nohou.

Sbohem a šáteček? Kteří hráči by měli v létě opustit Spartu?

Zdroj: isport.blesk.cz