Další budoucnost Neuera v Allianz Areně? Držitel 10 bundesligových primátů stráví v Bavorsku nejméně 13 let

Další budoucnost Neuera v Allianz Areně? Držitel 10 bundesligových primátů stráví v Bavorsku nejméně 13 let

Spojení Manuela Neuera a Bayernu bude pokračovat i v nejbližších letech. Velezkušený strážce svatyně totiž v Allianz areně prodloužil svůj pracovní kontrakt až do června 2024.

Někdejší brankář Schalke 04, jemuž v Mnichově konkurují Ulrech s Früchtlem, se stal za posledních jedenáct let nezpochybnitelnou legendou bavorského giganta, jemuž pomohl ke dvěma triumfům v Lize mistrů i deseti mistrovským titulům v řadě.

"Jsme rádi, že Manuel prodloužil smlouvu do roku 2024. V Bayernu je od roku 2011, je to náš kapitán, dlouhé roky nejlepší brankář na světě a samozřejmě jeden z našich klíčových hráčů. Chceme být úspěšní ve všech soutěžích i nadále. Manuel je naší velkou oporou na hřišti i mimo něj. Nadále bude hrát klíčovou roli k dosažení našich cílů," citoval web eurofotbal.cz slova sportovního ředitele německého suveréna Hasana Salihamidžiče.

A co dojmy ostříleného rodáka z Gelsenkirchernu, jenž tak dostal jistotu, že bude působit v Mnichově minimálně do německého Eura?

"Jsem hodně spokojený, že moje působení v Bayernu pokračuje. Budeme mít opět velmi silný tým, s nímž můžeme znovu pomýšlet na úspěch ve všech soutěžích. Jako brankář, kapitán a lídr chci být oporou a rozhodujícím faktorem k dosažení našich cílů. Chceme prodloužit naši mistrovskou šňůru a zabojovat o vítězství v Německém poháru a v Lize mistrů," navnadil fanoušky webem eurofotbal.cz zmíněný spoluhráč Daviese, Goretzky, Saného a spol., který je mimochodem o dva roky mladší než jeho šéf Julian Nagelsmann.

Po dovolené se může světový šampion z roku 2014 v rámci klubových povinností těšit například na přátelské střety s D.C. United nebo Manchesterem City.

Finále Ligy mistrů: Liverpool-Real! Finále EKL: AS Řím-Feyenoord! Baráže v Anglii, Německu i Francii

Zdroj: Eurofotbal.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.