Komu věnoval Ibrahimovič své další Scudetto a podle čeho se rozhodne, jestli se ho bude týkat i sezona 2022/2023?

Komu věnoval Ibrahimovič své další Scudetto a podle čeho se rozhodne, jestli se ho bude týkat i sezona 2022/2023?

Svůj další italský titul věnoval čtyřicetiletý milánský útočník Zlatan Ibrahimovič svému zesnulému hráčskému agentovi Minu Raiolovi.

Známý italský manažer, do jehož portfolia patřili i Mario Balotelli, Gianluigi Donnarumma, Erling Haaland, Paul Pogba nebo česká dvojice Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, podlehl minulý měsíc blíže nespecifikované nemoci v pouhých čtyřiapadesáti letech.

"Je to první trofej, kterou jsem získal bez Mina. Tenhle titul je pro něj," vzkázal z bujarých oslav rodák z Malmö, jehož vyjádření nabídla agentura ČTK.

Rossoneri ze San Sira ovládli Serii A po dlouhých jedenácti letech a i tehdy v ročníku 2010/2011 u toho byl "Ibra", jenž po svém návratu v roce 2020 slíbil příznivcům AC Scudetto. A svá slova dodržel.

"Někteří se tomu smáli, ale teď tu stojím jako čerstvý šampion. Pro tenhle pohár jsem toho hodně vytrpěl, proto cítím velkou satisfakci," přidal Českou tiskovou kanceláří citovaný někdejší gólostroj PSG, Ajaxu, Barcelony, Interu či Juventusu.

A co bude s jeho profesionální kariérou dál? O tom, zda bude pokračovat, nebo skončí na vrcholu, se skandinávský ostrostřelec ještě nerozhodl...

"Nejdřív si musím být jistý, že budu zdravý. Podle toho se rozhodnu, hodně napoví už nejbližší dny," avizoval svěřenec Stefana Pioliho.

Dlouhé přemýšlení a následný konec po 15 letech. Pyšný Hamšík se definitivně rozloučil se slovenským dresem

Zdroj: ČTK