Prioritou Táborska je dostavba stadionu. Podali jsme žádost na Národní sportovní agenturu a čekáme, hlásí Vozábal

Prioritou Táborska je dostavba stadionu. Podali jsme žádost na Národní sportovní agenturu a čekáme, hlásí Vozábal

Výkonnému řediteli druholigového Táborska Martinu Vozábalovi už na jihu Čech skončilo poznávání klubu a funkcionář nyní navazuje na to, co bylo, snaží se věci někam posouvat a aktuálně se hodně věnuje obchodním partnerům.

Důvod je prostý. "Abychom dokázali přilákat zajímavé sponzory. Je to o penězích. Čím víc peněz budeme mít, tím lepší podmínky můžeme nabídnout. Klub je nějak nastavený a v rámci finančních možností fungoval dobře. To, že mám na věci jiný pohled, je přirozené. Určitě ale nechci nic bořit, protože vedení odvádělou dobrou práci. Skončili jsme teď na osmém místě a to určitě není moje zásluha," pronesl v interview pro web budejcka.drbna.cz třiačtyřicetiletý funkcionář.

Jaké budou týmové cíle v sezoně 2022/2023? Prioritou je v tuto chvíli dostavba stánu v Kvapilově ulici. "Určitě chceme zopakovat letošní výsledek a být zajímavým klubem pro partnery. Myslím, že pro Táborsko je důležité dostavět stadion. Pokud se to podaří, je třeba si uvědomit, že to je kousek od Prahy, Českých Budějovic a město se nachází na dálnici. Tábor má velmi dobrou polohu a hráče to může lákat. Až dostavíme stadion, tak se můžeme bavit dál. Podali jsme žádost na Národní sportovní agenturu a čekáme na vyjádření. Když to dopadne, pustíme se do stavby. Rozšiřovat se bude část mezi vápny, takže vznikne „oblouk“ a protější tribuna bude vyřešená. Na výstavbu je v okolí hřiště prostor, což nám projekt ulehčuje," ozřejmil na portálu budejcka.drbna.cz někdejší záložník Českých Budějovic, Zlína, Viktorie Žižkov i Škody Xanthi.

Druhou otázkou pak je nalákat na tribuny ještě více lidí. "Zažil jsem to v Budějovicích. Je to úměra a nejvíc peněz stojí vždy kádr. Když seženete peníze, dovolíte si kádr, ten pak hraje dobře, o něco bojuje, což přitáhne lidi. Takhle to funguje," přidal bývalý mládežnický reprezentant Česka, který věří, že se podaří navýšit rozpočet a to i přesto, že z jeho pohledu už je nynější číslo pro druhou ligu hodně slušné.

V posledních letech Táborsko zářilo i ve sféře zahraničního skautingu. Jak těžké je pro celek z FNL investovat energii i čas do výběru cizinců? "Je to složité. Veřejnost vidí, že Táborsko někoho prodá, ale je přirozené, že jsou okolo i nějací odpadlíci. Jeden se prodá, ale dalších pět neuspělo a odjelo domů. To je třeba si uvědomit. Teď plánujeme udělat krátký kemp, kam přijedou na pár dnů hráči na zkoušku a projdou nějakým hodnocením," uzavřel na webu budejska.drbna.cz exkouč Strakonic, který pracoval řadu let ve strukturách konkurenčního Dynama.

V roce 2018 by Teplice spadly. Uzavřená soutěž nudí. Uplatněme rumunský model: 6 o titul, 10 o záchranu!

Zdroj: budejcka.drbna.cz