Žilina touží po českém šéfovi. Na Skuhravého ani Kováče to ale nevypadá, kývne alespoň Holoubek?

Žilina touží po českém šéfovi. Na Skuhravého ani Kováče to ale nevypadá, kývne alespoň Holoubek?

Vedení Žiliny ve svém ambiciózním projektu počítá s trenérským vedením z Česka. Původní záměr získat Romana Skuhravého doznal trhlin s úspěchem Podbrezové, která s pětibodovým náskokem ovládla druhou nejvyšší slovenskou soutěž. Následný postup oslavilo vedení s informací, že tento český kouč bude přítomen v kabině také v další sezóně. Jaké další varianty se tedy pro Žilinu rýsují?

 MŠK se list potencionálních trenérů zužuje, neboť Radoslav Kováč angažmá na této adrese odmítl. Ve hře je však lodivod reprezentační devatenáctky David Holoubek. Ten měl podle informací iSport.cz již v minulých dnech osobní schůzku s vedením, ale oficiální vyjádření zatím ani z jedné strany nevzešlo.

Nejedná se ale o překvapivý tah ze strany Žiliny, neboť obě strany spolu jednaly již v prosinci roku 2019. Tehdy se jednačtyřicetiletý rodák z Humpolce s minulostí v pražské Sparty vyjádřil pozitivně na adresu klubových vyzí. Holoubek je znám svou úspěšnou prací s mládeží a právě MŠK se může pochlubit zajímavou akademií.

Žilina ve své historii vychovala již celou řadu úspěšných hráčů a nyní by je mohl mít pod odborným dohledem právě Holoubek, který by jim mohl pomoci na vrchol. Strategií klubu je tyto hráče uvést do podvědomí třeba i zahraničních zájemců, kteří nebudou váhat za ně zaplatit zajímavé částky. Český kouč by mohl být i spokojen s herním pojetím tohoto slovenského klubu, který vsází na dynamiku a ofenzivní sílu.

Baník nyní nevede žádné jednání o příchodu Krmenčíka, zní z Bazalů. Co Süper Lig nebo Super League 1?

Zdroj: isport.blesk.cz