Generální ředitel Hradce Králové poodhalil, jak to vypadá s budoucností Vlkanovy

Generální ředitel Hradce Králové poodhalil, jak to vypadá s budoucností Vlkanovy

Hradec Králové se v proběhnuvší sezóně umístil na pozici, kterou by před jejím zahájením málokdo predikoval.  Východočeši prožili nejvydařenější sezonu od roku 1963. Byli postrachem mnoha favoritů a ve svých útočných řadách se mohl spolehnout na palební sílu kapitána Adama Vlkanovy. Mohou však s jeho góly  počítat i v příští sezóně?

Adam Vlkanova patřil mezi nejlepší hráče uplynulého ročníku Fortuna ligy. Sedmadvacetiletý fotbalista, jehož celá kariéra je spjatá s Hradcem, vstřelil 8 branek a na dalších 8 asistoval.

Není se tedy čemu divit, že vzbudil zájem široké veřejnosti. Hradec ale není nucen prodávat svého kapitána. Trenér Miroslav Koubek již dříve avizoval, že odejde maximálně jeden hráč a jeho slovo podpořil i generální ředitel Richard Jukl, který ovšem předkládá větší škálu možností.

„V lize se rozjížděl jako parní válec, na konci byl k nezastavení. Smekám před ním. Uměl bych si představit, že se na něj bude stát fronta. To se ale zatím neděje. Minimálně v porovnání s Mejdrem.

Tudíž netlačíme na pilu. Existují tři varianty. Buď přestoupí, podepíše novou smlouvu, nebo za rok z klubu odejde po vypršení kontraktu,“ řekl v rozhovoru pro iSport.cz generální ředitel Richard Jukl.

O kapitána hradeckých se momentálně zajímá pražská Slavia. Sešívání však budou muset přitlačit na pilu, jestli jej chtějí zlákat do svých řad. Jejich prvotní nabídka na východě Čech nikoho příliš neohromila.

Příští sezóna bude pro Hradec Králové dozajista náročnou zkouškou, avšak Richard Jukl věří, že Votroci budou i v příští sezóně znepříjemňovat plány všem favoritům.

„Neříkám, že budeme znovu šestí, ale rádi bychom se pohybovali v klidném módu a byli pro všechny konkurencí. Nebezpeční i pro velkou trojku.“

 Zdroj: iSport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.