Novinky na boleslavském území? Skalák i Šeda mají pořád důvěru a z Olomouce se hlásí jedna nová defenzivní tvář...

Novinky na boleslavském území? Skalák i Šeda mají pořád důvěru a z Olomouce se hlásí jedna nová defenzivní tvář...

Třicetiletý středopolař Jiří Skalák, jenž částečně promarodil jarní část kvůli artroskopické operaci kolena, prodloužil pracovní dohodu v Mladé Boleslavi do 30. června 2023.

"Jsem rád, že má Boleslav o mě zájem. Těší mě, že pokračují Marek Matějovský, Milan Škoda a Marek Suchý, to mně pomohlo k rozhodnutí v Boleslavi pokračovat. Měli bychom spolu vytvořit kostru úspěšného týmu pro příští sezónu. Po roce, kdy jsme byli spolu, to ke konci už vypadalo, že to klape, proto věřím, že to bude v příštím ročníku lepší, než v právě skončeném," uvedl na stránkách fkmb.cz exsparťan, jenž svého času prošel na ostrovech celky Brightonu a Millwallu.

On sám má v české lize k tomuto datu 125 startů. 82 z nich si připsal za celek z města automobilů a své vystoupení dokázal oživit 15 vstřelenými brankami.

Kontrakt o rok prodloužil i velezkušený gólman Jan Šeda. Také on si plácl s vedením až do léta příštího roku. "Za prodloužení smlouvy jsem nesmírně rád. Je oceněním v mém věku, že na to pořád mám a vedení se mnou stále počítá. Seděli jsme s panem Dufkem i s panem Trundou a bavili se o budoucí možnosti předávat mladším brankářům zkušenosti, kterých mám dost a i za tuto důvěru jsem moc rád," přidal na fkmb.cz sedmatřicetiletý strážce svatyně.

Oba se v boleslavském trikotu nově potkají s defenzivně laděným Radkem Látalem, jehož přivedla Boleslav na přestup ze Sigmy Olomouc.

Čtyřiadvacetiletá akvizice se pak středočeské značce upsala na příští tři roky. "Má slušnou práci s míčem, dobré fyzické parametry a z nich hlavně rychlostní a vytrvalostní, velmi dobré centry. Je zvyklý hrát nahoru dolů a myslím si, že se hodí do způsoby hry, který chceme v Boleslavi hrát. Celý dosavadní fotbalový život byl na Moravě a tak se domnívám, že mu prospěje změna prostředí," okomentoval jeho příchod hlavní trenér Pavel Hoftych.

"Zájem Mladé Boleslavi o Radka nás velice potěšil. Vedení FK Mladá Boleslav děkujeme za velmi korektní jednání. Věříme, že Radka tento kontrakt posune, že prokáže svou kvalitu, svůj dobrý fyzický fond a pomůže týmu Pavla Hoftycha v nové sezoně," zaznělo z úst hráčova agenta Romana Brulíka.

A co první dojmy syna vicemistrů Evropy z roku 1996 Radoslava Látala? "První kontakt z Mladé Boleslavi přišel od trenéra Pavla Hoftycha, kterého znám z působení v mládežnické reprezentaci. FK Mladá Boleslav považuji za klub z první pětky v ČR. Se zájmem jsem sledoval nadstavbu, kde se Boleslavi dařilo a navíc hrála finále proti Olomouci. Přicházím natěšený, připravený na nové výzvy, chci se poprat o základ, těším se na kabinu, ze které znám Mužíka, Smrže, Ladru a věřím, že společně vykopeme v nové sezoně nějaký týmový úspěch," uzavřel na webu fkmb.cz hráč, který prošel také Vyškovem, Pardubicemi nebo Karvinou.

Kosek už se do Edenu vracet nebude a je rád, že mu končí maraton hostování. Nově patří této druholigové adrese...

Zdroj: fkmb.cz