Pelta přiznal, že ho Pilařova dohoda se Šádkem nepotěšila: Jeho způsob komunikace byl zvláštní, ten úprk mě zklamal

Pelta přiznal, že ho Pilařova dohoda se Šádkem nepotěšila: Jeho způsob komunikace byl zvláštní, ten úprk mě zklamal

Na jablonecké Střelnici by měl proběhnout docela velký průvan, s tím, že jako první jablonecké řady opustil velezkušený křídelník Václav Pilař, jenž se dohodl na ročním kontraktu ve Viktorii Plzeň.

Prvního muže Jablonce Miroslava Peltu ovšem jeho odchod zklamal, protože bývalý český reprezentant patřil k těm, se kterými stále počítal...

"Z jeho odchodu jsem zklamaný, mrzí mě, že se nám ho nepodařilo udržet, ale musíme si říct, že konec smlouvy není nevolnictví. Ale jeho způsob komunikace směrem ke klubu byl takový zvláštní. Možná že mu křivdím, ale začal jsem cítit, že to s námi nemyslí tak, že by tu pokračoval. Není to tak, že by něco porušil. Ale můj osobní pocit byl trochu jiný. Za to, co jsme pro něj udělali. Jeho odchod z Olomouce byl dramatický, naše péče o něj a jeho zdravotní stav. Zajistili jsme mu dvorního lékaře profesora Pavla Koláře a on nám to vrátil tou kvalitou. Jsem z toho smutný, myslel jsem si, že by tu ještě rok mohl být. Rozhodl se, srdce ho táhlo do Plzně, kde si ještě může zahrát o Ligu mistrů. Ale beru to jako fakt," okomentoval jeho úprk první muž jabloneckého fotbalu, jehož slova vyšla na fkjablonec.cz.

Třiatřicetiletý rodák z Chlumce nad Cidlinou zamával zelenobílým barvám po dvou sezonách, šestačtyřiceti ligových startech a šesti brankách.

Pelta mimochodem aktuálně jedná s Plzní o příchodu dvou hráčů a jednoho asi ještě do Viktorie pošle. Jaroslava Zeleného by měl pustit do Sparty, se kterou se domlouvá na nějakých jménech (mediálně byli zmíněni Juliš a Polidar). Aktuálně pak někdejší šéf FAČR usiluje i o jedno velké jméno do útoku.

Generální ředitel Hradce Králové poodhalil, jak to vypadá s budoucností Adama Vlkanovy

Zdroj: fkjablonec.cz