Ředitel Slovácka: Když mají dát v Česku lidé dvě stovky za lístek, nadávají nám, jako bychom byli ti nejhorší na světě

Ředitel Slovácka: Když mají dát v Česku lidé dvě stovky za lístek, nadávají nám, jako bychom byli ti nejhorší na světě

1. FC Slovácko si sice nedávno připsalo svou historicky první trofej, když na domácím trávníku v Uherském Hradišti přesvědčivě přehrálo Spartu, nicméně jeho výkonný ředitel Petr Pojezný už dávno neslaví...

V kancelářských prostorách Městského stadionu Miroslava Valenty už je opět ponořen do práce. Řeší příchody i odchody hráčů, letní přípravu a zejména zajištění finančního rozpočtu pro příští soutěžní ročník 2022/2023, ve kterém se jeho klub pokusí v rámci pohárové Evropy napravit nezdar z loňska.

Přímý podřízený majitele Zdeňka Zemka je navíc v tomto směru pesimistou a budoucnosti se mírně obává. "Je to náročné, protože prostředí v Česku sportu nepřeje. Teď jsem byl ve Španělsku, kde je v úplně jiné pozici. Vezměte si, jaká je doba a Národní sportovní agentura ještě sníží počet peněz pro sport na pět miliard korun. To je skoro likvidační. Tady to všechno začíná. Podpora státu prostě není, což se pak promítá i do podpory kraje a města. Člověk musí vzít to, co je, ale je to málo. V tomto se normálně fungovat nedá. Jsme nekonkurenceschopní. Snažím se systémově držet klub, v rámci našich možností. Český sport jako celek je naprosto nesystémový. Máme květen a na mládež nám nepřišla ani koruna. To je úplně absurdní," kroutil hlavou na webu isport.blesk.cz funkcionář čtvrtého celku Fortuna:ligy.

Zdražování už je znát i na chodu úspěšného klubu. "Je to jako nemoc, která se postupně dostane pod kůži nám všem. Těžce nás doběhne. Je otázka, kam až to dojde. To teď nikdo neví. Zatím není důvod k panice, ale člověk musí být ve všech rozhodnutích obezřetný. Za tu společnost zodpovídám. A kdo mi pomůže? Nikdo. Byl bych šílenec, abych teď nakupoval hráče. V Barceloně stál lístek na ligu sto eur. Za tolik je u nás roční permanentka. Tam přijde na zápas šedesát tisíc lidí. A potom může klub zaplatit hráče. Když mají dát v Česku lidé dvě stovky za vstupenku, nadávají nám jako bychom byli ti nejhorší na světě. Zatím žijeme z toho, že lidé mají sport rádi. Ale půjde to úplně do kytek. Vím, co říkám. Sportem se zabývám a je to průšvih," uzavřel na stránkách Deníku Sport Pojezný.

Šilhavému chybí 10 hráčů, ale přesto Objev sezony Juráska ani Lecjakse nenominoval... A Křetínský šokuje!

Zdroj: isport.blesk.cz