Zahrát si proti Ronaldovi, by byl splněný sen, míní Vlkanova

Zahrát si proti Ronaldovi, by byl splněný sen, míní Vlkanova

Adam Vlkanova má za sebou úspěšnou sezónu, za kterou se  chtěl odměnit zaslouženou dovolenou, nicméně fotbalový osud pro něj měl jiné plány.

Plány velice příjemné. Kapitán královehradeckých byl poprvé nominován do reprezentace, na Ligu národů.

„Když jsem se objevil v širší nominaci, zkusili jsme dovolenou, kterou jsme měli naplánovanou na stejný termín jako reprezentační zápasy, prodat někomu jinému. Povedlo se to a hned jsme si objednali jinou o týden dřív,“

Na podobnou šanci čekal dlouho a pomalu v ni, již přestával věřit. Leč nakonec se přeci jen dočkal.

„Musím říct, že čím déle jsem byl v Hradci, tím míň jsem věřil, že se tam opravdu můžu dostat. Na druhé straně po této sezoně, která celému týmu i mně osobně vyšla, jsem trochu zadoufal, že by tahle možnost přijít mohla."

Českou reprezentaci čeká náročný program. V elitní části Ligy národů se utká se Švýcarskem, Portugalskem a dvakrát změří síly se Španěly, a byť se někomu mouhou tyto zápasy zdát jako bezvýznamné, Vlkanova o jejich důležitosti nepochybuje.

„Beru to jako obrovskou zkušenost. Pochopitelně bude důležité, jestli se dostanu do hry, ale jsem si jistý, že i když budu jen součástí týmu, bude to stát za to. A kdybych se na hřiště dostal, každá minuta proti takovým týmům by mě velmi potěšila, jistě by to znásobilo moje nadšení. A zahrát si třeba proti Ronaldovi by bylo něco neskutečného, další splněný sen.“

Spekulacemi médií o možném letním odchodu se nezabývá. Mám zprávy od manažera, že se nějací zájemci ozývají, sám o tom ale nic nevím. Nechávám to na něm, užívám si dovolenou a tyhle věci neřeším. Uvidíme, co bude, až přijedu," dodal ofenzivní záložník.

Zdroj: idnes.cz