Klopp: Tihle kluci odehráli skvělou sezónu. V jednom případě nám chyběl bod a ve druhém gól

Klopp: Tihle kluci odehráli skvělou sezónu. V jednom případě nám chyběl bod a ve druhém gól

Neskrýval zklamání, ale před novináře se postavil s hlavou vzpřímenou a vidinou lepší zítřků. Čtyřiapadesátiletý kouč Liverpoolu Jürgen Klopp okusil se svými hráči v sobotním finále Ligy mistrů hořkost porážky a z Paříže se vraceli na Ostrovy s nepořízenou. Co se nestalo na závěr této sezóny, může se stát třeba už za rok, bylo patrné z řeči, kterou za mikrofony vedl.

Liverpool držel míč a kromě územní převahy měl i výraznou střeleckou snahu. Všechny pokusy však ztroskotali na skvělém výkonu Thibauta Courtoise. Na úspěch ve finále pak stačila jediná branka, kterou vstřelil za Bílý balet Vinicius Junior.

„Tihle kluci odehráli vynikající sezónu. Dvě soutěže, ve kterých jsme neuspěli, jsme prohráli nejmenším možným rozdílem. City bylo na konci Premier League o bod lepší a v sobotu večer byl Madrid o gól lepší,“ chválil Klopp své ovečky za odvedenou práci.

Reds nakonec k vytoužené trofeji nedokráčeli, ale německý stratég víru neztrácí. Stát by se tak mohlo již za rok, jak před novináři zavtipkoval. „Cítím z týmu dobrou atmosféru. Začneme znovu a věřím, že se šance ještě naskytne. Kde bude příští finále? V Istanbulu? Fanoušci Liverpoolu by si tam už měli rezervovat hotel,“ dodal úsměvně.

Zdroj: espn.com