Ancelotti o strategii vedoucí k triumfu: Reds mají čitelnou identitu, na kterou se dá připravit

Ancelotti o strategii vedoucí k triumfu: Reds mají čitelnou identitu, na kterou se dá připravit

Dvaašedesátiletý italský stratég Carlo Ancelotti rozesmutnil během sobotního večera všechny fanoušky Liverpoolu, naopak ty ze španělské metropole dostal do euforie. Jeho tým nebyl v pařížském finále Ligy mistrů aktivnějším celkem, ale pevnou defenzivou a s dávkou velkého štěstí nakonec ušatý pohár urval pro sebe.

Po prvním poločase se zdálo, že Liverpool svou aktivitu přetaví ve vítěznou branku, ale do náskoku se nakonec dostal Real po trefě Viníciuse Júniora. „Nyní mám v sobě obrovskou radost, kterou mi nezkazí ani to, když někdo bude psát, že jsme tahali za kratší konec provazu. Soustředím se jen na to, abychom byli úspěšní, což se nám podařilo. Díky týmovému srdci, koncentraci a zkušenostem,“ nechal se slyšet Ancelotti pro Sky Italia.

Sobotní pohádka měla dva hlavní hrdiny. „Vinícius vstřelil gól, Courtois čaroval, konec příběhu! Myslím si, že Liverpool prokázal svou sílu, ale pokud si držíte obranu vysoko, dáte nám prostor k útoku. Připravit se na ně bylo lehčí než na předešlé soupeře, protože oni mají čitelnou identitu. Věděli jsme, jakou strategii zvolit. Nedat jim prostor a čekat na svou chvíli,“ pokračoval zkušený italský stratég.

„Když se ohlédnu zpět, slyšel jsem lidi říkat, že PSG mělo smůlu, Chelsea měla smůlu a Manchester City měl také smůlu. Tohle byl prakticky jediný zápas, kde si lidé mysleli, že máme nějakou šanci. Možná, že náš fotbal nebyl mimořádně krásný na estetické úrovni, ale na to se historie ptát nebude. Náš mix mladších hráčů s veterány fungoval a byl jedním z klíčů našeho úspěchu,“ uzavřel Ancelotti.

Zdroj: sport.sky.it