Vnímal jsem reakce veřejnosti, která nás odepisovala. Pak přišla odpověď, usmíval se hrdina Realu

Vnímal jsem reakce veřejnosti, která nás odepisovala. Pak přišla odpověď, usmíval se hrdina Realu

Třicetiletý belgický reprezentační brankář zase jednou čaroval. V sobotním finále Ligy mistrů měl lví podíl na triumfu Realu Madrid, neboť odolal celé řadě střeleckých pokusů Liverpoolu. Před novináři se usmíval od ucha k uchu, neboť trochu cítil i zadostiučinění, když jej mnozí na sociálních sítích pranýřovali za prognózy, že jeho tým uspěje.

Za svá záda nepustil jedinou střelu, která by se vešla mezi tři tyče. A nebylo jich málo. Thibaut Courtois předvedl v Paříži ohromující výkon a soupeř si na něm vylámal zuby. Někdejší součástka londýnské Chelsea se blýskla celou řadou výborných zákroků.

„Před finále jsem na sociálních sítích napsal, že Madrid finále vyhraje. Jsem rád, že jsem byl na té dobré straně historie,“ nechal se slyšet Courtois. „Viděl jsem spoustu negativních tweetů, které mi přicházely. Vnímal jsem reakce veřejnosti, která nás odepisovala. Pak přišla jasná odpověď, kterou už nikdo zpochybnit nemůže,“ nechal se slyšet zkušený gólman.

Belgický legionář připomenul před novináři cestu jeho týmu k trofeji v Lize mistrů. Bílý balet dokázal vyřadit PSG, Chelsea i Manchester City. „Porazili jsme některé nejlepší kluby světa. Citizens a Reds měli v této sezóně neuvěřitelnou sílu. V Premier League byla radost je sledovat. Sobotní večer ale patřil nám. Někdy vám stačí, když dostanete jednu šanci a chytíte ji za pačesy,“ uzavřel Courtois.

Zdroj: tribalfootball.com