Robertson nechápal situaci před stadionem: Pořadatelská fraška. Finále Ligy mistrů má být oslava

Robertson nechápal situaci před stadionem: Pořadatelská fraška. Finále Ligy mistrů má být oslava

Měla to být oslava fotbalu, ale finále Ligy mistrů v Paříži poznamenal pozdní start způsobeným situací před stadionem. Francouzská policie zadržela 68 lidí a podle předběžné bilance 238 fanoušků utrpělo lehká zranění. Problém vznikl před zápasem, kdy se řada fanoušků nemohla dostat na stadion a vznikl chaos, ve kterém se snažili dostat přes ploty. Liverpool žádá, aby se události ze sobotního večera vyšetřili a souhlasí s tím i hráči. Na toto téma se před novináři vyjádřil obránce Reds Andrew Robertson.

Zápas začal s více než půlhodinovým zpožděním. Pořadatelé poukazovali na vinu fanoušků, kteří na místo dění dorazili pozdě. Před stadionem však byli i lidé bez vstupenek, některým se podařilo přelézt plot a uniknout ochrance. Policisté pak byli nuceni použít i slzný plyn, i když někteří zasažení mávali platnými vstupenkami.

„Jednomu z mých kamarádů bylo řečeno, že jeho vstupenka je padělek, ale já vás mohu ujistit, že nebyl. Dostal je od našeho klubu,“ říká Robertson, který poukázal na to, že pořadatelé finálový zápas nezvládli. „Byla to fraška. Finále Ligy mistrů má být oslava, ale pořadatelé to nezvládli. Abych byl upřímný, nezvládli to. Mít slzný plyn na lidi bylo nepřijatelné,“ pokračoval skotský obránce.

„Bylo to pro naše fanoušky frustrující a strašné. Tenhle incident vrhá stín na finále, kam se měli jít všichni bavit sportem. Pokud nebyla příprava bezpečnosti dotažena do konce, tak v Paříži nemělo finále vůbec být. Věřím, že vše bude vyšetřeno,“ dodal Robertson.

Zdroj: bbc.co.uk