Pomohou Jablonci s rozpočtem i fandové? Pelta je vyzval k nákupům permanentek, VIPek a vstupenek

Pomohou Jablonci s rozpočtem i fandové? Pelta je vyzval k nákupům permanentek, VIPek a vstupenek

Protože se jablonecký šéf Miroslav Pelta dozví konečný rozsudek ohledně výše svého trestu až na podzim, momentálně se může plně soustředit na restart severočeské značky, jež má za sebou nepříliš povedenou sezonu.

Jak se bude financovat značka, která obsadila v uplynulém ročníku až třináctou pozici? "V minulé sezoně jsme měli příjem z Evropské konferenční ligy a ten nám výrazně pomohl saturovat rozpočet. Teď už musíme pracovat s variantou bez externích zdrojů z UEFA a rozpočet tak přizpůsobit realitě a situaci, která je dnes," informoval v interview pro klubový web sedmapadesátiletý funkcionář ze Střelnice.

Firmy a podnikatelské prostředí nejsou v současnosti v komfortu a také proto budou zelenobílí potřebovat přímou pomoc i od svých příznivců...

"Budeme muset zvážit každý výdaj, být šikovní a vyvinout větší úsilí v hledání příjmů. Budeme se muset snažit získávat sponzory po malých částkách a z malých se postupně stanou velké. Bude to dřina, pro celý klub i management. Přál bych si, aby nám s rozpočtem pro tuto sezonu pomohli i fandové. Aby si ve velkém počtu nakoupili permanentky, VIPky a vstupenky, a tak i oni přispěli nějakým svým dílem k posílení rozpočtu na příjmové stránce," přidal na fkjablonec.cz někdejší první muž českého fotbalu.

Nový kouč Jablonce David Horejš, jenž naváže na dlouholetou práci Petra Rady bez Hrubého, Pilaře, Zeleného i několika dalších hráčů, bude mít za úkol vrátit mužstvo do první poloviny prvoligového peletonu. "Jestli se nám aspoň z 80 procent podaří změny, které tu plánuji na straně odchodů a příchodů, tak si myslím, že bychom se realisticky měli pohybovat v první polovině tabulky," zakončil na fkjablonec.cz exšéf FAČR.

Dva barážové góly Vlašimi a pak teplický konec. Mareš už dál na Stínadlech působit nebude...

Zdroj: fkjablonec.cz