Ze strany Slavie mi často přijde, že čím víc faulů, tím líp. Mně se ta jejich hra prostě nelíbí, má jasno Lafata

Ze strany Slavie mi často přijde, že čím víc faulů, tím líp. Mně se ta jejich hra prostě nelíbí, má jasno Lafata

Čtyřicetiletý internacionál David Lafata je sice sparťan, ale zároveň se dle svých slov snaží vždy zůstat nad věcí. Za své názory se ovšem nestydí a jarních slov, že Slavia jen běhá a fauluje, rozhodně nelituje.

"Nenarazil jsem na nikoho, kdo by mi to vyčetl. Jen jsem řekl, co si myslím. Pan trenér Trpišovský před každým derby řekne, že určil sestavu, o které si myslí, že bude dominovat. A já bych čekal dominanci po fotbalové stránce, ne silové a soubojové. Až mi to ze strany Slavie často přijde, že čím víc faulů, tím líp. Mně se ta jejich hra prostě nelíbí," uvedl v interview pro idnes.cz historicky nejlepší kanonýr letenského "S" v evropských pohárech.

Netěší ho však ani hra a výsledky jeho Sparty a sám neví, co by vedení poradil. "Jsem z toho mrzutý. Ani tři výhry v derby nad Slavii během minulé sezony nemohly zahojit všechny rány. Nakonec se nepovedlo vyhrát ani finále poháru, což mě strašně zklamalo. Nevím, jak z toho ven. Nechci se nikoho dotknout, zbytečně kritizovat, v klubu nejsem, ale nelíbí se mi, jak to Sparta vede. Nejsem tak naivní, abych si myslel, že bude Sparta vyhrávat každou sezonu, ale tohle je prostě málo. Minimální povinností by mělo být bojovat o titul až do posledního dechu. Jenže poslední sezony jsou jasné dlouho dopředu. Bez Sparty," podotkl na portálu idnes.cz exreprezentant Česka.

Věříme, že u nás může být ještě lepším hráčem, tvrdí Rosický o Mejdrovi. Co přesně podle něj Spartě přinese?

Sám patří k těm, podle nichž dostal Pavel Vrba času více než dost a jeho odchod nepovažuje za předčasný. "V posledních zápasech už mi připadal takový smutný, odevzdaný. Jako by si přál, aby už byl konec. A když pak narychlo podepsal Baníku, zklamalo mě to ještě víc. Je mi to prostě vůči Spartě líto. Když se loni v létě porazil Rapid v předkole Ligy mistrů, pan Vrba metal kotrmelce. Byl jsem na odvetě, takže vím, jaká to byla euforie. Zpětně mi připadá, že si trenér chtěl co nejrychleji přilepit fanoušky na svou stranu. Co si mám myslet teď, když vezme Ostravu a vypráví, jak je díky tomu šťastný? Je to divné," kroutil hlavou někdejší střelec Jablonce či Austrie Vídeň, jehož názor nabídl web idnes.cz.

Sparta je bez titulu od roku 2014. Mohla by se radovat už v roce 2023? "Strašně bych si to přál, ale pochybuju. Skončil Bořek Dočkal, přestupuje Adam Hložek. Fotbal nepřináší úspěchy okamžitě. Než se poskládá opravdu silný tým, chvíli to trvá. Nový trenér začne od nuly, takže na titul bych to bohužel netipoval. Ale budu rád, když se zmýlím," uzavřel idnes.cz citovaný Lafata.

Ani Slavia, ani Rapid, ani Lugano. Paska vyslal Pulkraba na tuto druholigovou německou adresu...

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.