Ambiciózní majitel Dukly si od Rady slibuje, že dokáže hráče zbláznit. A kdo bude na Julisce nový sportovní ředitel?

Ambiciózní majitel Dukly si od Rady slibuje, že dokáže hráče zbláznit. A kdo bude na Julisce nový sportovní ředitel?

Na Julisce nejprve skončil hlavní trenér Bohuslav Pilný a brzy by ho měl následovat také sportovní ředitel Jan Staněk, který je podepsán pod osmé a deváté místo, což v rámci druhé nejvyšší soutěže žádné závratné úspěchy nejsou.

Úkol vrátit tradiční dejvickou značku na prvoligová kolbiště, na nichž chybí od roku 2019, dostane Petr Rada, s tím, že kromě něj dorazí na šestku také nový sportovní ředitel Josef Jinoch.

Exjablonecký expert, který se svého času zjevil také ve Štruncových sadech, v Edenu, na Stínadlech či na stadionu U Nisy, se vrátí do starého známého prostředí po více než třech dekádách a v mužstvu se potká i se svým potomkem Filipem Radou, jenž už hájí tři tyče Dukly neuvěřitelných patnáct let.

"Výsledky Dukly z poslední doby jsou vzhledem k 45milionovému rozpočtu neuspokojivé, proto dělám kroky, které by měly vést k tomu, že tým bude hrát o postup. Jedním z těchto kroků je angažování zkušeného trenéra Rady. Petr je renomovaný trenér a hlavně duklák. Slibuju si od něj, že dokáže hráče v nejlepším slova smyslu zbláznit, což teď podle mě kabina potřebuje. Dohodli jsme se na rok a pak uvidíme, co to přinese," citoval web isport.blesk.cz slova majitele Petra Pauknera.

Kromě Rady dorazí i Jinoch, jenž má za sebou štace v Mladé Boleslavi, Slovanu Liberec i Slavii. "S trenérem Radou se sešli už v Jihlavě, znají se. Pan Jinoch fotbalu rozumí a má cit pro výběr hráčů, pro Duklu by to měla být pozitivní změna," uzavřel ve Sportu první muž Dukly.

Ta mimochodem uvažovala o sázku na mladé kouče jako Radoslav Kováč, Ondřej Smetana či Pavel Šustr, nicméně nakonec upřednostnila zkušenosti "plukovníka", který je se 442 odkoučovanými duely prvoligovým rekordmanem a jistě bude mít motivaci v další budoucnosti svá čísla ještě vylepšit.

Nejprve se vyztužila obrana a teď došlo také na zálohu. Fanoušci Táborska se dočkali už druhé letní posily...

Zdroj: isport.blesk.cz