Do doby, co budu fotbalista, ode mě už nikdo nikdy neuslyší říkat něco o únavě, ubezpečuje Černý z Twente

Do doby, co budu fotbalista, ode mě už nikdo nikdy neuslyší říkat něco o únavě, ubezpečuje Černý z Twente

Jakožto mládežník byl v současnosti čtyřiadvacetiletý Václav Černý považován za obrovský talent, který se mu však i díky těžkým zraněním dosud nepodařilo naplno prodat. Po Ajaxu Amsterdam a Ultrechtu se o to nyní pokouší v barvách Twente, kde sdílí stejnou šatnu s reprezentačním kolegou Michalem Sadílkem.

V jedné dalších dlouhých pauz na sobě dost zapracoval po fyzické stránce a jednoznačně zesílil. "Od prvního zranění, které jsem měl v devatenácti, jsem prošel nějakým vývojem. Teď jsem se zakousl, dennodenně jsem na sobě makal. Lidi to na mě vidí, já sám na sobě cítím, že jsem změnil," přiblížil na stránkách Gólu odchovanec Příbrami.

Větší svalová hmota už mu na obtíž není. "Ze začátku jsem si musel zvyknout, ale už jsem se našel a cítím, že z toho na hřišti profituji. Samozřejmě cítím, že každým zápasem rostu a dostávám se do klidu. Vrací se mi automatismy, které jsem ztratil. Je to příjemné. Doufám, že na to budu jen navazovat. Musím říct, že bych uvítal, kdyby sezona dál běžela. V posledních třech zápasech jsem se vrátil do základní sestavy, vůbec by mi nevadilo, kdyby se jelo dál. Ale můžu pokračovat na nároďáku, dostal jsem šanci a jsem moc rád. Na další sezonu chci pak být připraven stejně jako před zraněním," informoval na stránkách gol.cz ofenzivní záložník, který má v Eredivisii bilanci 63 startů a 8 branek.

Zatímco jiní možná červnové mezinárodní okno kritizují, on sám je za něj rád a prodloužení ročníku mu v žádném případě nevadí. Kvůli zranění totiž už přišel o dost a jakýkoliv fotbalový program vítá s otevřenou náručí...

"Do doby, co budu fotbalista, ode mě už nikdo nikdy neuslyší říkat něco o únavě. Nebudu si stěžovat, že je toho hodně. Bohužel jsem kvůli zraněním přišel o dva roky svého fotbalového života. Nebudu naříkat, že se hraje ještě po konci sezony a únava je cítit, i když to tak je. I pro mě byla sezona náročná, ovšem čekají nás veliké zápasy. Byla by škoda si to s těmi velkými evropskými týmy nerozdat," uzavřel v rozhovoru pro časopis Gól dvojnásobný reprezentant Česka, jenž si v nejbližších dnech bude moci proti Švýcarsku, Španělsku a Portugalsku svou bilanci vylepšit.

Česko se Švýcarskem a Španělskem, ME „21“: Česko-Anglie, Finalissima: Itálie-Argentina! Baráž MS 2022: Skotsko-Ukrajina

Zdroj: gpl.cz