Laso z Ostrovů? Conte by si uměl představit, že v táboře Kohoutů uplatní schopnosti Baráka

Laso z Ostrovů? Conte by si uměl představit, že v táboře Kohoutů uplatní schopnosti Baráka

Český reprezentační záložník Antonín Barák má za sebou další zajímavou sezónu v Serii A, proto není žádným překvapením, že jeho jméno je skloňováno ve spojitosti s některými zvučnými celky z Evropy. V barvách Hellasu Verona zakončil ročník s jedenácti vstřelenými brankami, pokukují po něm pod Vesuvem nebo na San Siro, ale laso by mohlo přiletět také z Premier League.

Vidina účasti v Lize mistrů by mohla být další kariérní výzvou českého legionáře, který v minulosti hrával za pražskou Slavii. Nemusel by opouštět Apeninský poloostrov, neboť jeho dostupnost již zjišťovala například SSC Neapol. Třetí celek uplynulého ročníku Serie A však není jediným pokušitelem z Itálie. Podle tamních médií je ve hře i mistrovský AC Milán, kde by mohl nahradit mezeru po případném odchodu Kessiého do Barcelony.

Možnosti se ale nabízí také v Premier League, kde o služby sedmadvacetiletého rodáka z Příbrami stojí kouč Tottenhamu. Antonio Conte. Italský stratég je podle informací webu Tutto Mercato ochotný za hráče zaplatit až 25 milionů liber, což by mohla být suma, kterou Hellas Verona neodmítne.

Conte se o Baráka zajímal již během své anabáze v Interu Milán, ale tehdejší finanční krize způsobená covidem mu to neumožnila. Kohouti mohou být ale na přestupovém trhu přesvědčiví, neboť pod taktovkou nového kouče zaznamenali herní vzestup a potřebují také rozšířit kádr, aby byli efektivní na vícero frontách, především pak v Lize mistrů.

Zdroj: aktualne.cz