Paukner: Nerad bych pokračoval ve financování Dukly, která bude hrát uprostřed druholigové tabulky, to by mě nebavilo

Paukner: Nerad bych pokračoval ve financování Dukly, která bude hrát uprostřed druholigové tabulky, to by mě nebavilo

Dukla má před sebou čtvrtý ročník ve druhém patře domácího fotbalu a po třetí, osmé a deváté pozici, na níž se zjevila naposledy, má co napravovat.

Její zklamaný vlastník Petr Paukner, jenž stojí v čele Carbounion Holding, povolal do zbraně zkušené pardály Petra Radu a Josefa Jinocha a bude po nich žádat atak na postup mezi elitu.

"Výsledky z poslední doby jsou vzhledem k rozpočtu ve výši 45 milionů korun neuspokojivé. Nechci nikoho urazit, ale v minulé sezoně před námi skončily týmy s výrazně skromnějšími rozpočty," přednesl v interview pro server isport.blesk.cz předseda představenstva.

Podle něj šlo o poučné tři roky. "Uvědomil jsem si, jak snadné je sestoupit z první ligy a jak těžké je vrátit se zpátky. Druhá liga je hodně vyrovnaná a všechno je v ní úplně jinak než v první. Víte, mě až tak nezajímá hra, zajímají mě výsledky. Když mi někdo referuje, jak Dukla dobře hrála, přesto prohrála, rozlítí mě to. Proto jsme se rozhodli udělat kroky, které by měly vést k tomu, že Dukla bude v příští sezoně hrát o postup," pokračoval na stránkách Sportu majitel tradiční značky z Julisky.

Probuzení spícího druholigového obra dostal na starost Rada, jenž bude mít k ruce sportovního ředitele Josefa Jinocha, s nímž se potkal už během své mise na Vysočině. "Věřím, že renomovaný trenér a celoživotní duklák Petr Rada dokáže hráče namotivovat tak, aby pro nás byl reálný návrat do ligy. O sportovním řediteli Jinochovi platí totéž. Přivádíme ho po dohodě s trenérem, před lety spolu pracovali v Jihlavě. U pana Jinocha vycházím z toho, že je to člověk, který fotbalu rozumí a má cit pro výběr hráčů, což by Dukle mělo pomoct," doplnil na iSport.cz Paukner.

Na spolupráci se s nimi dohodl na rok a pak se uvidí. "Očekávám i to, že si s panem Jinochem vyberou hráče, kteří k sobě budou pasovat. Nerad bych pokračoval ve financování Dukly, která bude hrát uprostřed druholigové tabulky, to by mě nebavilo. Pánové Rada s Jinochem jsou pro mě jedna z posledních motivací. Jsem ve věku, kdy mě zajímají už jen dvě věci: zdraví a čas. Odmítám dlouhodobé plány, z kterých často není vůbec nic. Dukla bude mít nový přístup, tady a teď. Přijdou otázky: budou dávat přednost mladým, nebo zkušeným? Odpovídám, že tohle je zodpovědnost pana Rady a Jinocha. Já se zaměřím jen na finanční okolnosti, jinak to nechám absolutně na nich. Budu je hodnotit podle výsledků, což je jediné měřitelné," uzavřel na webu isport.blesk.cz podnikatel, jenž před časem patřil mezi 60 nejbohatších Čechů.

Hubník mává Sigmě i kariéře: Teď se budu naplno věnovat svému podnikání, věřím, že se mi v něm bude dařit

Zdroj: isport.blesk.cz