Sparta ulovila reprezentanta, jemuž to dříve nevyšlo ve Slavii. Co všeho umí podle Rosického?

Sparta ulovila reprezentanta, jemuž to dříve nevyšlo ve Slavii. Co všeho umí podle Rosického?

Sportovní úsek Sparty představil první pátek v novém měsíci svou druhou letní posilu, kterou se stal devětadvacetiletý obránce se slávistickou minulostí Jaroslav Zelený.

Ten dorazil na Letnou se svolením Miroslava Pelty z Jablonce a na nové adrese v metropoli podepsal víceletý kontrakt. Pracovní dohodu s ním sepsal Tomáš Rosický...

"Přivádíme hráče, který dokáže kvalitně odehrát pozici stopera i krajního obránce. Má vyváženou defenzivní i ofenzivní činnost. Je klidný s míčem, hledá konstruktivní řešení, ale umí také přidat na důrazu a je silný v soubojích ve vzduchu. Přichází k nám reprezentant s bohatými ligovými zkušenostmi," liboval si sportovní ředitel dvanáctinásobného domácího šampiona, jehož vyjádření vyšlo na webu sparta.cz.

Jak první akvizici Jan Mejdra, tak Jaroslava Zeleného, spojuje nejen skutečnost, že je jejich primární činností defenziva, ale také to, že v minulosti prošli Hradcem Králové.

Jak se loučil se Střelnicí? "Chtěl bych moc poděkovat všem klukům a lidem z klubu za ty dvě sezony, co jsem tu strávil. Jako všechny i mě moc mrzí, že jsme nedokázali v lize navázat na předchozí úspěšnou sezonu a hráli do poslední chvíle o udržení. Na druhou stranu se nám povedl postup do Konferenční ligy, kde si myslím, že jsme sehráli důstojnou roli a při troše štěstí jsme mohli pokračovat do jarní části. Nicméně pevně věřím, že v nadcházející sezóně se Jablonec vrátí zpět do vrchu tabulky, kde se posledních několik sezón pohyboval. Přeji klukům a celému klubu hodně štěstí a především všem hlavně zdraví," uzavřel na fkjablonec.cz nový svěřenec Briana Priskeho.

K tomuto datu má účastník čtvrtečního střetu se Švýcarskem odehráno v nejvyšší domácí soutěži 203 duelů s bilancí deseti branek.

Největší soupeř trenérů na Letné je čas, žádný tým nemá tak málo času na úspěch jako Sparta, tvrdí Mareš

Zdroj: sparta.cz, fkjablonec.cz