Fila by gól proti Anglii vyměnil za přímý postup

Fila by gól proti Anglii vyměnil za přímý postup
OBSAHUJE VIDEO

Přestože jeho krásná trefa byla ozdobou zápasu s Anglií, z trávníku odcházel útočník „Lvíčat“ se skleslými pocity. Česká jednadvacítka totiž v důležitém kvalifikačním utkání ME proti Anglii prohrála 1:2 a mladíkům se tak vzdálil přímý postup na evropský šampionát.

„Škoda, že gól přišel tak pozdě,“ litoval útočník pražské Slavie, který je s pěti trefami momentálně nejlepším střelcem kvalifikační skupiny G, v níž je nyní ale nejblíže přímému postupu na EURO Anglie. „Vstřelená branka mě sice těší, ale kdybych mohl, hned bych ji vyměnil za naše vítězství a první místo ve skupině,“ prohlásil mladý střelec k výstavní brance z 88. minuty utkání.

Právě bývalý útočník Mladé Boleslavi nastoupil do hry v 73. minutě a na hrotu útoku odvedl výbornou práci. Dvě minuty před koncem se za pokutovým územím chytře vyhnul soupeři a svoji ránu levačkou nasměroval s lehkým dotykem břevna přímo do šibenice. Pět a půl tisíce fanoušků na stadionu Dynama, kteří vytvořili skvělou atmosféru ve šlágru kvalifikace, nadšeně aplaudovalo. „Nejprve jsem chtěl střílet z první, ale nevyšlo to. Tak jsem to vyvěsil a zapadlo to hezky do branky. Škoda, že jsme už neměli více času s výsledkem něco udělat. Ale aspoň, že jsme dali i ten jeden gól,“ řekl k pátému kvalifikačnímu gólu teprve devatenáctiletý útočník.

Ten rovněž uznal vysokou kvalitu Anglie, která v Budějovicích předvedla vyzrálý výkon opřený o hráče, kteří stabilně nastupují v Premier League. „Narazili jsme opravdu na velmi vysokou kvalitu a měli jsme to složité. Měli jsme pár dobrých pasáží, kdy jsme soupeře dokázali přehrát, ale musí se tak hrát celý zápas. Celkově bylo vidět, že jsou lepší,“ vysekl pochvalu vítěznému týmu Fila, který lituje zejména toho, jak moc se vzdálil české jednadvacítce přímý postup na šampionát.

„Lvíčata“ si totiž páteční prohrou zkomplikovala cestu za vítězstvím ve skupině, které zaručuje přímý postup na Euro, které v příštím roce hostí Rumunsko s Gruzií. Češi mají nyní po 9 odehraných zápasech 19 bodů – tedy stejně jako Anglie, která má však o dvě utkání odehrána méně. Anglie tak má postup ve svých rukách před posledními zápasy s Albánií, v Kosovu a se Slovinskem.

„Máme pořád postoupit šanci na EURO, ještě tam zůstává baráž, což byl náš minimální cíl před začátkem kvalifikace. Pokud by nevyšel přímý postup, tak se přizpůsobíme a v baráži budeme bojovat dál,“ řekl Fila, který se nyní těší na pár dní volna, po kterých se však zase bude muset rychle vrátit do herního procesu. V pondělí 13. června totiž čeká české mladíky závěrečný kvalifikační duel proti Andoře v Brně.

„Teď pojedu domů za rodinou, trochu si odpočinu. Od čtvrtka se budeme chystat na Andorru. Pořád jde o utkání za reprezentaci, hrdost a motivace hrát za Česko musí být dál. Přistoupíme k tomu na sto procent a povinností bude zvítězit. Navíc se těším, že si po roce znovu zahraju v Brně, moc se tam těším,“ dodal brněnský rodák.

Zdroj: Fotbal.cz

Hvězda Realu Madrid Benzema stáhl odvolání vůči rozsudku za údajné vydírání