Šilhavý: Díky zápasům proti silným týmům mohou hráči růst. Jankto mluvil sebevědomě

Šilhavý: Díky zápasům proti silným týmům mohou hráči růst. Jankto mluvil sebevědomě

Kouč české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý řeší před zápasem se Španělskem další změny v týmu. Kvůli zdravotním problémům totiž mužstvo opustil Ladislav Krejčí mladší a v sestavě dojde i k dalším změnám.

„Změna v sestavě bude vynucená s ohledem na to, že Láďa Krejčí musel mužstvo opustit. Pravděpodobně dojde i k dalším dvěma změnám v sestavě,“ uvedl trenér Jaroslav Šilhavý na úvod tiskové konference. Oproti Jakubu Janktovi, který hovořil na předzápasové konferenci o tom, že je český reprezentační výběr schopný porazit kohokoliv, byl Šilhavý na „tiskovce“ přeci jen obezřetnější. „Byl bych opatrnější, Jakub hovořil hodně sebevědomě, ale to neznamená, že na hráče nebudeme apelovat, aby se nebáli, protože to by byla negativní emoce. Na druhou stranu je jasné, že nás nečeká vůbec lehkého, protože Španělé hrají velmi dobře, a ještě navíc doplnili tým mladými talentovanými hráči,“ pokračoval kouč.

„Já jsem rád, že nálada v týmu je dobrá po výhře nad Švýcarskem. Hrajeme ale rychle za sebou, musíme se připravit na dalšího soupeře. Musíme se plně koncentrovat na nedělní utkání. Kluci berou takové zápasy jako svátek, díky zápasům proti takovým soupeřům mohou hráči jen růst,“ vyjádřil se staronový kouč reprezentace i k atmosféře ve svém týmu.

Právě český národní tým v samostatné historii Španělsko ještě neporazil. V pěti vzájemných zápasech od rozdělení federace získal pouze jeden bod, a to za bezbrankovou remízu v kvalifikaci v říjnu roku 1996. Od té doby s týmem z Pyrenejského poloostrova čtyřikrát prohrál, naposledy 1:0 na EURO 2016 gólem v 87. minutě.

„Nikdy nejdeme do zápasu s tím, že nechceme vyhrát. Děláme vše proto, abychom hráče připravili co nejlépe. Uvidíme, na co to bude v té konfrontaci ve výsledku stačit,“ prohlásil střídmě kouč. 

Dosavadní vzájemné zápasy:

9.10.1996 ČR – Španělsko 0:0 (Kvalifikace na MS 1998)
8.6.1997 Španělsko – ČR 1:0 (Hierro; Kvalifikace na MS 1998)
25.3.2011 Španělsko – ČR 2:1 (Villa 2x - Plašil; Kvalifikace na ME 2012)
7.10.2011 ČR – Španělsko 0:2 (Juan, Xabi; Kvalifikace na ME 2012)
13.6.2016 Španělsko – ČR 1:0 (Pique; Mistrovství Evropy 2016)

Zdroj: Fotbal.cz

Jankto: Snad jsem si střeleckou smůlu vybral proti Švýcarům a proti Španělsku se prosadím. Doma můžeme porazit kohokoliv