Nová podoba Ligy mistrů Nedvěda nenadchla: Není to správná cesta, musí se vymyslet něco lepšího

Nová podoba Ligy mistrů Nedvěda nenadchla: Není to správná cesta, musí se vymyslet něco lepšího

Fotbal by podle viceprezidenta Juventusu Turín Pavla Nedvěda mohl mít v budoucnu problém s nedostatkem nových fanoušků. A to i přesto, že se neustále staví nové stadiony a zkvalitňuje se infrastruktura...

"Fotbal by v příštích letech opravdu mohl mít problém s tím oslovit generaci, které já říkám generace 2000. Musíme ji také nějakým atraktivním způsobem oslovit, aby i oni fotbal měli rádi a přišli na stadion. Vidím to na svém synovi. Na velký zápas Ligy mistrů jde. Ale ty menší zápasy, teď nechci nikoho urazit, s Benátkami nebo Boloňou, ty už ho moc nebaví," přiznal v interview pro seznamzpravy.cz funkcionář Bianconeri z Juventus Stadium.

Téma Superligy ho pořád ještě neopustilo, stejně jako celou Starou dámu. "Ať už se to bude jmenovat jakkoli, musí evropský fotbal udělat změny. Aby byl fotbal atraktivnější, musí se něco vymyslet. Vidíte, že nefungovala ani Financial Fair Play. Pracuje na tom UEFA i kluby. Něco se vymyslet musí, jinak bude mít fotbal v budoucnu problémy," upozornil na seznamzpravy.cz bývalý dlouholetý reprezentant Česka, jenž byl na Euru 1996 druhý a na turnaji o osm let později třetí.

Podle jeho slov nebude vysvobozením ani nová podoba Ligy mistrů, která má být za dva roky bez skupin a s vyšším počtem klubů. "Nijak nadšen z toho nejsem. Přidali tam pár zápasů. Určité zlepšení nastat může, ale tohle ta správná cesta není. Musí se vymyslet něco lepšího, aby byl fotbal zajímavější," citoval Nedvědova slova web seznamzpravy.cz.

I když volá po častějších střetech s opravdovými velkokluby, důležitost přisuzuje i samotné Serii A. "I národní šampionáty jsou strašně důležité. A když se budou mít dobře ty velké kluby, budou se díky tomu mít lépe i ty malé. Ve všech zemích. Fotbal nemá stopku a investoři o něj zájem projevují. Kdysi dalo PSG za Neymara 220 milionů. A teď Mbappé dostane podobné peníze jen za to, že je volný hráč a podepíše smlouvu. Na jednu stranu vás napadne, že doktor, co zachraňuje životy, má desetinu toho, než má velký hráč. Na druhou stranu je fotbal prostě zábava, za kterou lidé jdou a sponzoři to vědí, tak do toho své peníze dávají. Pro nás, co děláme ve fotbale, je to, myslím, fajn," uzavřel na seznamzpravy.cz dlouholetý představitel čtvrtého týmu uplynulého ročníku italské nejvyšší soutěže.

Upřímně, italskému fotbalu teď dá návrat AC i Interu na špičku víc, než kdyby zase vyhrál Juventus, míní Nedvěd

Zdroj: seznamzpravy.cz