Weber zrušil Horejšem naplánované soustředění v Třeboni a rozloučil se s triem Mihálik, Van Buren a Vorel

Weber zrušil Horejšem naplánované soustředění v Třeboni a rozloučil se s triem Mihálik, Van Buren a Vorel

Jozef Weber, který už si vyzkoušel trenérskou práci v Mladé Boleslavi, Karviné i Bohemians 1905, má před sebou nové dobrodružství na jihočeském Střeleckém ostrově a v Budějovicích už má zařízeno i bydlení. Nyní už se zabydluje také na samotném stadionu...

Jaké úkoly od vedení Dynama dostal? "Udržet nastolený trend, pokračovat v tom, aby Budějovice byly dál stabilně v první lize i po výměně trenéra po dlouhé době," ozřejmil na stránkách Gólu jednapadesátiletý odborník.

Jaké zásahy do kádru chystá? "Věřím, že už nikdo neodejde. Co mám informace, u jednoho hráče to nemáme úplně ve vlastních rukou. Ale věřím, že i on tu zůstane. Odešli hráči, kteří tu byli na hostování, tedy Mihálik, Van Buren a Vorel. Jinak zůstal kádr pohromadě. Už se díváme jiným směrem. Začali jsme pracovat na tom, abychom díry po nich zaplnili," přiznal na webu gol.cz bývalý hráč Sparty, Žiliny, Drnovic nebo Jablonce, který nasbíral na nejvyšší úrovni 408 prvoligových zápasů.

David Horejš, jenž převzal Jablonec, sice ještě před svým odchodem naplánoval přípravu, nicméně jeho následovník ji poupravil. "Malinko jsme ho upravili. Kluci začnou o pět dní dřív, budou běhat doma. Bylo naplánované soustředění, myslím, že v Třeboni, ale předchozí trenéři to tu znali, takže to bylo pochopitelné. Zrušil jsem ho, protože chci tady nasát atmosféru. Jsou tu kvalitní hřiště, dobré podmínky. Chci ten týden využít k tomu, abych se víc seznámil s budějovickým prostředím. Na soustředění pojedeme až do Rakouska. To pro mě bude stěžejní," zakončil v rozhovoru pro magazín Gól Weber.

Slavii mohou v letních týdnech prověřit také Vaclík, Stronati, Baluta, Kozák či Plšek...

Zdroj: gol.cz