Menší základní platy a větší odměny za výsledky. Rajnoch radí sparťanskému vedení změnit smlouvy...

Menší základní platy a větší odměny za výsledky. Rajnoch radí sparťanskému vedení změnit smlouvy...

To, že Daniel Křetínský odmítl rezignaci Tomáše Rosického, označil Jan Rajnoch dobrým krokem. Na Letné si podle něj musí uvědomit, že všechno nejde hned. 

Současný sportovní ředitel sbírá zkušenosti a internacionál věří, že to bude jen a jen lepší. "K rezignaci asi podle výsledků důvod byl, ale jedním dechem říkám, že považuji za správné, že jeho rezignace nebyla přijata," napsal na webu sport.cz člen Realu TOP Praha.

Jak moc ho překvapila volba Briana Priskeho? "Sice se mluvilo o koučích z ciziny, ale Dána Priskeho se povedlo utajit. Pokud bude platit to, co říká, mají se na Letné na co těšit. Žádné peklo, jaké udělal Stramaccioni, nenastane. Z dánského trenéra doslova sálá obrovská profesionalita. Na druhou stranu se dotáhl odchod Hložka, ten prostě musel přijít. Je mi jasné, že jednotlivec Hložka nahradit nemůže, na tom bude muset makat celý tým," pokračoval na sport.cz internacionál, jenž v minulosti prošel tureckým i německým prostředím.

Cestou ke světlejším zítřkům by podle jeho slov mohla být změna platové politiky. "Dán svými úspěchy dokázal, že něco umí a může být vhodnou osobou k tomu, aby Spartu nastartoval. Mistrovství světa v hokeji všem fanouškům ukázalo, že nejde o to, zda je kouč z Prahy nebo Brna, problémem nebude ani angličtina. Velkou výhodou pro Priskeho je nezatíženost zdejším prostředím. Pomůže mu i to, že nebude číst české noviny, nebude si připouštět tlak. Kdybych mu v tuhle chvíli mohl dát jednu radu, řekl bych, aby hráčům změnil nastavení jejich kontraktů. Jde o to, že by měli mít menší základní platy a větší odměny za dosažení výsledků. To, že jsou hráči přeplacení, je jedním z problémů Sparty. Ať mají v případě úspěchů větší prémie a bonusy, to bude skvělý motivační prvek," nastínil možnou cestu k lepšímu odchovanec slavného "S", jehož názor publikoval server sport.cz.)

HLOŽEK MĚL BLÍZKO DO SERIE A, ALE I TADY SEHRÁL ROLI ZLATAN, V BAYERNU SE ZASE NEVĚDĚLO, ŽE BUDE KONČIT LEWANDOWSKI

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.