Tak jako čerstvě sešívaný Douděra se za více než 20 let nezachoval žádný jiný hráč Mladé Boleslavi...

Tak jako čerstvě sešívaný Douděra se za více než 20 let nezachoval žádný jiný hráč Mladé Boleslavi...

Expres David Douděra už má sice s Mladou Boleslaví společnou pouze minulost, ale to mu nebránilo k nečekanému a dle vedení středočeského klubu také chvályhodnému kroku.

Jedna z letních posil Slavie, která před pár dny oslavila čtyřiadvacáté narozeniny, totiž tento týden věnovala z vlastních prostředků na rozvoj mládežnického fotbalu v Boleslavi sumu 50 tisíc korun.

"Děkuji ještě jednou Mladé Boleslavi za krásných dva a půl roku. Uvědomuji si podporu fanoušků, kterou jsem vnímal při našich zápasech, a zároveň dobře vím, že si podporu zaslouží malí fotbaloví talenti. Tohle je to nejmenší, co pro mládež Mladé Boleslavi mohu udělat. Myslím si, že u dětí všechno začíná. A proto by se jejich podmínky měly přibližovat těm, které má k dispozici prvoligový tým. Doufám, že touto částkou přispěji k tomu, aby se jim splnila jejich fotbalová přání a sny," vzkázal na stránkách fkmb.cz bývalý hráč Dukly, Žižkova, Meteoru i Xaverova, kde začínal.

Prezident Boleslavi Josef Dufek byl gestem někdejší týmové opory velmi mile překvapen a jak sám uvedl, něco takového za více než 20 let působení ve vedení klubu nezažil. Žádný jiný aktivní hráč něco takového nikdy neudělal...

"Jedná se opravdu o mimořádný počin hráče, kterým dokládá svůj pozitivní charakter. Finanční podpora naší fotbalové akademie byla čistě jeho iniciativa a je to vynikající způsob poděkování hráče za to, že příležitosti, které se mu v mladoboleslavském klubu dostalo, využil a sportovně i lidsky povýšil. Dosud nikdo z fotbalistů, který v Mladé Boleslavi vyrostl, případně se příchodem do našeho klubu prosadil do nejvyšší tuzemské ligy, takto nezachoval," připomněl na webu fkmb.cz první muž sedmého celku uplynulého ročníku Fortuna:ligy.

Slovácko si pojistilo 110 let zkušeností. Kalabiška, Petržela i Kadlec v Uherském Hradišti pokračují...

Zdroj: fkmb.cz