Velký návrat na Letnou po 14 letech? Sivok by se mohl brzy stát ve Spartě nejbližším spolupracovníkem Rosického

Velký návrat na Letnou po 14 letech? Sivok by se mohl brzy stát ve Spartě nejbližším spolupracovníkem Rosického

O funkcionářské pozice ve Spartě je dlouhodobý zájem a dokonce i majitel Jablonce Miroslav Pelta se ne až tak dávno nabízel Danielu Křetínskému, že by se mohl do klubu v nějaké ředitelské roli vrátit.

"Velký čáp" zatím do Generali Česká pojišťovna arény nepřiletí, nicméně jedna důležitá postava sparťanské minulosti by mohla.

V nejbližší budoucnosti by měl podepsat kontrakt na Letné exreprezentant Česka Tomáš Sivok, jenž působil na Praze 7 ve dvou různých časových etapách a sice na startu milénia a pak krátce mezi štacemi v Udinese a Besiktasi Istanbul.

Řízení klubu už si pelhřimovský rodák nedávno vyzkoušel v Dynamu České Budějovice, kde končil předloni svou profesionální kariéru, ovšem po neshodách s majitelem Vladimírem Koubkem se se Střeleckým ostrovem jako sportovní manažer brzy rozloučil.

Do koloběhu by však mohl naskočit zpět právě v barvách dvanáctinásobného šampiona Česka, který čeká na ligový primát od roku 2014.

Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, osmatřicetiletý internacionál se čtyřiašedesáti mezinárodními starty by se mohl ve sparťanském prostředí stát blízkým spolupracovníkem sportovního ředitele Tomáše Rosického.

Jedním z jeho úkolů by mohlo být propojení mezi kabinou a kancelářemi, v nichž je usazen management klubu, s tím, že by mohl ovlivňovat i přestupovou politiku bronzového celku uplynulého ročníku Fortuna:ligy.

Oba pánové už se kvůli tomu v týdnu sešli. "Sivok by měl být jeho pravou ruku, na starost by měl výhradně áčko. Měl by být v každodenním styku s trenérem a být mu nápomocen i ve chvílích, kdy bude Rosický zaneprázdněn dalšími povinnostmi - jako byla třeba nedávno finalizace odchodu Adama Hložka do Leverkusenu," citoval server sport.cz svůj zdroj.

Kliment: Jsem strašně rád, že můžu přijít do takhle velkého klubu, Plzeň pro mě byla úplně nejlepší variantou

Zdroj: Deník Sport, sport.cz