Kdo nahradí Psotku v mistrovské Plzni? Zřejmě legenda klubu

Kdo nahradí Psotku v mistrovské Plzni? Zřejmě legenda klubu

Po odchodu Zdeňka Psotky na FAČR se v Plzni uvolnila pozice sportovního ředitele. Jeho nástupce dosud nebyl jmenován, ale jak se tak zdá, této pozice by se měla ujmout klubová ikona, legenda a hráč zlaté éry či dosavadní sportovní ředitel mládeže Dan Kolář.

Psotka přišel do Plzně v roce 2016, o rok později se po odchodu Františka Myslivečka stal sportovním ředitelem klubu. Jeho vliv na plzeňský fotbal byl enormní a zvlášť se zasloužil o fungování celého mládežnického sektoru, který dnes vede právě Dan Kolář. 

Dnes již bývalý sporotvní ředitel klubu na konci jara kývl na nabídku z FAČR a stal se technickým ředitelem asociace. Nově pod něj spadá kompletní sportovní strategie, bude i jedním ze dvou zástupců generálního sekretáře Michala Valtra. Pro Psotku se tedy jedná o výrazný kariérní posun a ocenění jeho tvrdé práce právě ve Viktorii.

Daniel Kolář působí jako ředitel mládeže také několik let a jisté změny jsou zde také vidět. Nesmíme zapomenout na to, že má ke klubu velmi blízko a k bossovi Adolfu Šádkovi ještě blíže. Stejně jako trenérský štáb v čele s Pavlem Horváthem či slovenskou dvojkou Kozáčik-Bakoš, by to byla správná volba. Kolář má k této pozici všechny potřebné předpoklady, naplní se tyto informace?

zdroj: iSport.cz