Coufal před Španělskem: Svůj styl moc nemění. Dokážou vás zatlačit, ať už hrají s námi nebo s Francií

Coufal před Španělskem: Svůj styl moc nemění. Dokážou vás zatlačit, ať už hrají s námi nebo s Francií

Nový ročník Ligy národů v elitní skupině zatím stihl český výběr prověřit ve třech případech. Po úvodní výhře se Švýcarskem následovala remíza se Španělskem a prohra s Portugalskem. Právě se druhou zmíněnou zemí sehrají svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého odvetnou partii v neděli večer na venkovní půdě.

Mezi opory národního týmu patří také obránce londýnského West Hamu Vladimír Coufal. Trenér jeho schopnostem a formě věří, proto se zatím těšil plnému hernímu vytížení v uplynulých třech zápasech. I přes náročný program si samotný hráč únavu nepřipouští a chce týmu pomoci.

„I vzhledem k tomu, co jsme viděli na videích už před prvním vzájemným zápasem, tak je jasné, že oni svůj styl moc nemění. Dokážou zatlačit soupeře, ať už hrají s námi, s Francií, nebo s kýmkoliv jiným. Nemyslím si, že by měnili svůj styl, který hrají od šestnáctky po dospělý mančaft,“ nechal se slyšet na adresu soupeře, se kterým mohl změřit síly před pár dny.

Nedělní odveta pro něj bude již sedmačtyřicáté utkání v sezóně, ale i tak se na konfrontaci na La Rosaleda Stadium v Málaze těší. „Není to nejtěžší období v kariéře nebo v sezóně. Nejhorší to bylo, když jsem musel na operaci a hrát jsem nemohl. Nyní si to užívám, cítím se skvěle a jsem připravený na zápas. Když máme možnost, tak se snažíme regenerovat, jak jen se to dá. Máme špičkové maséry, fyzioterapeuty. Program je náročný, ale všichni jsme do toho šli s tím, že hrajeme za reprezentaci proti skvělým týmům,“ pokračoval zkušený obránce.

Výběr Španělska budí velký respekt, neboť ve svých řadách ukrývá obrovskou sílu. „Vnímáme kvalitu Španělů jako celku, ale také individuality. Třeba sedmnáctiletý Gavi je neuvěřitelný, je o třináct let mladší než já. Bavili jsme se se spoluhráči, co jsme v sedmnácti dělali my. Já jsem si asi kopal za barákem a běhal se zátěžovou vestou. By mě zajímalo, jestli něco takového taky zažil. Z Premier League některé hráče znám, hrál jsem proti Alonsovi i proti Ferran Torresovi. Jsou to vítězové Ligy mistrů, je tam kapitán Chelsea, kapitán Barcelony. Nemá cenu jmenovat všechny, dojem na vás udělá každý jejich hráč,“ dodal Coufal.

Zdroj: repre.fotbal.cz