Nesmíme hrát jen destrukci, musíme být aktivní, burcuje Šilhavý před další prověrkou v Lize národů

Nesmíme hrát jen destrukci, musíme být aktivní, burcuje Šilhavý před další prověrkou v Lize národů

Náročný červnový program české reprezentace se blíží ke svému konci, ale svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého musejí zmobilizovat zbytky sil pro nedělní odvetu se Španělskem. V Maláze by rádi navázali na hru, kterou se před pár dny prezentovali v Edenu proti stejnému soupeři. Tehdy byla výhra blizoučko, ale nakonec to stačilo jen na dělbu bodů.

Reprezentace s touto jihoevropskou velmocí změřila síly již 5. června v Praze a s jedním z favoritů této skupiny Ligy národů remizovala 2:2. Mezi střelce se v Edenu zapsali Pešek a Kuchta. Po ztrátě proti Portugalsku nejsou vyloučené některé změny v sestavě, tou potvrzenou je nasazení Aleše Mandouse mezi tři tyče.

„Čeká nás asi náročnější zápas než v Edenu. Způsob hry Španělé nemění, mají to propracované skvěle a drtí každého soupeře. Budou hrát v domácím prostředí, ukradli jsme jim doma body za remízu a očekáváme opět silného soupeře a skvělého protivníka. Stejně jako třeba Manchester City hrají pořád stejně, všichni to vědí a mají jejich hru nastudovanou, ale stejně všechny týmy City drtí. I hráči národního španělského týmu mají kvalitu tak obrovskou, že oni si se vším poradí. Jsou na míči, tahají vás z jedné strany na druhou a čekají na jakoukoliv skulinu a chybu. Jakmile míč ztratí, tak se ho snaží získat zpět. My musíme být aktivní, protože jakmile budeme hrát pouze destrukci a nebudeme chtít být aktivní, tak budeme pod obrovským tlakem,“ nechal se slyšet trenér českého výběru.

Náročný program se mohl na některých hráčích projevit, proto trenér nevyloučil změny v sestavě. Trnem v oku může být především levá strana, které se proti Portugalsku příliš nedařilo. „S hráči hodně komunikujeme. Pokud by hráči přišli, že se necítí připraveni k zápasu, tak bychom ihned zareagovali. Debata ještě probíhá a uvidíme po předzápasovém tréninku. Je pravda, že Portugalci hodně přes naši levou stranu útočili, udělali jsme tam laciné chyby a změna tam nenastane. Nic jsem nepozoroval, ono to docela rychle uteklo. Věřím, že všichni budou připravení a natěšení na poslední zápas v rámci tohoto srazu,“ dodal Šilhavý.

Zdroj: repre.fotbal.cz