Liberec si pojistil bývalé reprezentanty. Gebre Selassie i Rabušic budou pod Ještědem pokračovat

Liberec si pojistil bývalé reprezentanty. Gebre Selassie i Rabušic budou pod Ještědem pokračovat

Slovan připravuje svůj kádr pro další ligovou sezónu. Kromě nových tváří si však neopomenul pojistit služby i některých opor. Pod Ještědem nyní oficiálně prozradili, že někdejší reprezentanti Theo Gebre Selassie a Michael Rabučic prodloužili s Libercem smlouvy o další rok.

Oba hráči byli v týmu před deseti lety při zisku mistrovského titulu a také nyní jsou stále platnými členy sestavy. Pětatřicetiletý Gebre Selassie na severu Čech zúročuje dlouholeté zkušenosti z Bundesligy, o tři roky mladší Michael Rabušic pak ty, které posbíral nejen v Itálii.

„Poté, co jsem si sám ujasnil, jestli mám ještě chuť dál hrát na profesionální úrovni, jsem to konzultoval i s rodinou, jestli mi umožní pokračovat v hráčské kariéře. I tam jsme se shodli. Následně už to bylo jen o tom, zda dojde k dohodě s vedením a zda mě ještě trenér bude chtít a budu mít svůj přínos na hřišti i v kabině. Po zvážení všech těchto aspektů došlo k tomu závěru, že jsem teď podepsal smlouvu na příští sezonu,“ nechal se slyšet na klubových stránkách Slovanu Gebre Selassie, který za tento tým odehrál již 127 ligových duelů.

„Já jsem samozřejmě chtěl ještě pokračovat, jsem přece jenom o něco mladší než Theo. Už v průběhu jarní sezony mi trenér řekl, že o mě má zájem, což pro mě bylo podstatné. Asi k tomu přispělo, že jsem dal nějaké góly a zůstal celou sezonu zdravý. Nakonec jsme se s vedením dohodli na smlouvě na další rok, za což jsem rád,“ přidal se i Rabušic, který se svými 146 starty za Liberec už nakoukl do klubové top desítky největších stálic.

Zdroj: fcslovanliberec.cz