Baník lovil v Polsku a získal jistotu do zadních řad. Volání Vrby vyslyšel odchovanec Frydrych

Baník lovil v Polsku a získal jistotu do zadních řad. Volání Vrby vyslyšel odchovanec Frydrych

Baník v uplynulé sezóně poukázal na svůj potenciál, který bude chtít v dalším ročníku české nejvyšší soutěže potvrdit. Ostravský klub přivedl do svých řad zkušeného kouče Pavla Vrbu, kterého s touto adresou pojí minulost a nyní vsází na podobnou kartu také na hráče v poli. Po sedmi letech se vrací dvaatřicetiletý stoper Michal Frydrych.

Poslední dvě sezóny strávila někdejší tvář pražské Slavie, se kterou vyhrála třikrát mistrovský titul, u našich severních sousedů ve Wisle Krakov. Jeho týmu se však výsledkově nedařilo, což vedlo k sestupu z nejvyšší polské soutěže po osmadvaceti letech. Baník využil chuti hráče se vrátit a domluvil se s ním na tříleté spolupráci.

Frydrych má s českou ligou bohaté zkušenosti, neboť v ní odehrál 220 zápasů a připsal si 17 gólů. „S Michalem jsme byli průběžně v kontaktu a po sezoně věci nabraly na intenzitě. Náš zájem byl velký, protože je to hráč, který si dlouhodobě udržuje vysoký herní standard a hlavně je to hráč se silnou baníkovskou minulostí. Přesně takový typ hráče jsme chtěli do týmu v létě přivést a jsme rádi, že se nám to povedlo," nechal se slyšet na klubových stránkách Baníku sportovní ředitel Alois Grussmann.

"Vracím se po sedmi letech a opravdu se těším, v Baníku jsem doma. Baník se znovu stává silným domácím klubem, má ambice a já udělám vše, co je v mých silách, abych mu je pomohl naplnit," okomentoval svůj návrat Frydrych, který bude chtít svému staronovému chlebodárci pomoci k lepšímu umístění, než byla pátá příčka v tabulce po uplynulé sezóně.

Zdroj: fcb.cz