Teď si budu opět zvykat na jiné útočníky, v polské lize jsou možná techničtější a šikovnější, hlásí ostravský Frydrych

Teď si budu opět zvykat na jiné útočníky, v polské lize jsou možná techničtější a šikovnější, hlásí ostravský Frydrych
ROZHOVOR

Michal Frydrych sice dle svých slov nechtěl z Wisly Kraków utíkat a sešel se s vedením, nicméně byť bylo ve hře i snížení platu, nakonec se obě strany nedomluvily.

"Zájem měly jiné polské kluby, jenže jsem nechtěl tam hrát jinde, než ve Wisle. Raději jsem se vrátil domů. Když se podařilo rozvázat kontrakt v Krakově, který jsem měl ještě na jednu sezonu, dohodě s Baníkem už nic nebránilo," ozřejmil v interview pro web gol.cz dvaatřicetiletý zadák.

Ve Fortuna:lize dlouho neabsentoval, tudíž by mu adaptace neměla dělat absolutně žádný problém. "Teď si budu opět zvykat na jiné útočníky. V polské lize jsou možná techničtější a šikovnější. Každý klub se totiž snaží přivést rozdílové ofenzivní fotbalisty, Španěly, Portugalce. Když jim dáte prostor, snižuje se vaše šance zastavit je. Ale přizpůsobit se české lize určitě nebude velký problém. Přehled mám. Snažil jsem se vidět co nejvíce utkání Baníku a sledoval jsem i Slavii v evropských pohárech," přiblížil na portálu gol.cz mistr české ligy z let 2017, 2019 a 2020.

Před svým odchodem do metropole působil ve Slezsku od roku 2004 do roku 2015. Nynější návrat na tradiční místo tak přichází po sedmi sezonách. "Celou kariéru jsem si říkal, že by bylo fajn se do Ostravy vrátit. I když už nějaké příležitosti, byly i dřív, vyšlo to až teď. Ještě jsme neměli ani jeden trénink, takže mluvit o klubových ambicích není jednoduché. Ale věřím, že budou minimálně stejné jako v minulé sezoně. Pro klub je jedině dobře, když má před sebou nějaký cíl," doplnil na stránkách Gólu otec dvou dcer.

Protože nemá žádný zdravotní problém za ideální konstelace by mohl vydržet v barvách Baníku ještě řadu let. Klub se totiž funkčních veteránů nebojí, o čemž svědčí přítomnost Laštůvky či Fleišmana. "Po zdravotní stránce musím zaklepat, nikdy jsem neměl dlouhodobější zranění. Fotbal mně pořád naplňuje, mám ho rád, navíc budeme doma, takže uvidíme, jak dlouho ještě budu aktivně kopat. Teď řešíme přechodné rodinné zázemí. Stavíme totiž v Ostravě dům, ale doufám, že třeba v říjnu se budeme stěhovat," uzavřel v interview pro Gól produktivní obránce, jehož čeká poprvé v kariéře práce pod Pavlem Vrbou.

Když jsem se postavil vedle Eduarda Santose, tak jsem viděl, že to je kus chlapa, komentuje Holeš sešívanou posilu

Zdroj: gol.cz